ZAJÍMAVOSTI

Nemocnice ožívají dětskou četbou

6. 4. 2024

Jako první navštívily děti ze Základní školy Jana Železného v Prostějově pacient y v Nemocnici AGEL Prostějov a nadšení bylo patrné na všech stranách.

Zachraňovat lidské životy umí díky Skupině AGEL už předškoláci

6. 4. 2024

Cílem projektu je především naučit předškolní děti správně reagovat – zachovat klid a zavolat pomoc.

Spoločnosť AGEL získala 3. miesto v ankete Najzamestnávateľ roka 2023

5. 4. 2024

Spoločnosť AGEL sa môže pochváliť aj tým, že sa v jej radoch nachádzajú zdravotníci, ktorí sú jednej nemocnici verní 45 aj 50 rokov.

Live prenos z unikátnej operácie si pozreli špecialisti z celého sveta

25. 3. 2024

Nemocnica AGEL Košice-Šaca sa v novembri minulého roku dočkala výnimočného privilégia, keď jej bola poskytnutá príležitosť naživo streamovať unikátny zákrok priamo z operačnej sály kolegom do celého sveta.

Skupina AGEL byla na tenise vidět

11. 3. 2024

Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí pečovala o světové tenisty během kvalifikačního daviscupové utkání o postup do světové finálové skupiny mezi Českem a Izraelem.

Vášnivá bežkárka Ivetka Bubláková stála na lyžiach, odkedy si pamätá

26. 2. 2024

Vrchná sestra z handlovskej jednodňovej zdravotnej starostlivosti tvrdí, že pohyb na čerstvom vzduchu je skvelý nielen pre kondíciu, ale aj pre psychickú pohodu.

Třinecký hokejový zázrak – od roku 2011 pět titulů mistrů extraligy

26. 2. 2024

Prezident klubu HC Oceláři Třinec Ing. Ján Moder: „Cíle, a to nejen t y sportovní, si stále klademe jen ty nejvyšší. Samozřejmě, že vyhrávat chceme, proto to děláme a hrajeme. Ale chci, abychom bavili naše fanoušky pěkným hokejem“.

Sestřička Lucie: Zachraňuje životy a po práci zdobí domovy

1. 2. 2024

Adventní svícen, velikonoční věnec anebo jen hezky ozdobený jídelní stůl – to jsou příklady, které dokáží nejen zkrášlit naše bydlení, ale také potěšit oko a duši.

Lerasmus, příležitost pro budoucí lékaře

1. 2. 2024

Projekt Lerasmus podpoří získání praktických zkušeností a dovedností studentů lékařské fakult y na pracovištích Skupiny AGEL.

Nejoblíbenější sestra Moravskoslezského kraje pracuje ve vítkovické nemocnici

1. 2. 2024

Porodní asistentka Nikola Prošková z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice se stala sestrou veřejnosti v prestižní soutěži Moravskoslezská sestra 2023.

AGEL SK medzi najlepšie riadenými spoločnosťami na Slovensku

31. 1. 2024

Uznávaný globálny program Best Managed Companies oceňuje kvalitu a úspech popredných súkromných spoločností.

Kulinářský zážitek na vašem svátečním stole

24. 1. 2024

Sváteční stůl díky nápadům třineckého kuchařského mistra

Budova AGEL Tower se zařadila mezi TOP stavby roku 2023

3. 1. 2024

Upoutává pohledy, vyvolává obdiv a nyní se také pyšní prestižním oceněním.

Kdo přináší do světa medicíny další revoluční inovace?

13. 12. 2023

Sympozium se stalo nejen platformou pro sdílení vědeckých poznatků a novinek z oblasti medicíny, ale také tradičním místem setkání výzkumníků ze Skupiny AGEL nad vyhlášením výsledků interní grantové soutěže.

Workshopová zóna ukázala budoucnost moderní medicíny

11. 12. 2023

Telemedicínské centrum Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí představilo na XVI. Sympoziu AGEL svět moderních medicínských technologií – od samoobslužného diagnostického kiosku až po 3D virtuální realitu.

Na Sympoziu vyhlásili vítěze posterové soutěže

11. 12. 2023

Náměty posterů nebyly tematicky omezeny. Bylo možné prezentovat jakékoliv volné téma z oblasti medicíny. Postery byly prezentovány po dobu trvání Sympozia AGEL na dotykových obrazovkách v prostorách u přednáškových sálů a v aplikaci.

Sympozium Skupiny AGEL se začíná připravovat téměř jeden rok dopředu

10. 12. 2023

Místopředsedkyně představenstva Marie Marsová již tři rok y stojí v čele organizačního výboru Sympozia Skupiny AGEL.

Nové moderní technologie studentům dokonale nasimulují nemocniční prostředí

22. 11. 2023

V Ostravě a Českém Těšíně se nyní studenti zdravotnických oborů mohou těšit na pokročilé výukové metody. AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická s počátkem školního roku získala novou sestavu výukových pomůcek a technologií, které byly pořízeny za více než dva milióny korun.

Školní rok ve znamení cest za poznáním: od českých lavic až k řeckým odborníkům

20. 11. 2023

Pestrý kalendář událostí, které zahrnují nejen výuku v lavicích, ale také dobrodružství mimo ně, přináší nový školní rok v AGEL Střední zdravotnické škole a VOŠ.

50 let služby: Příběhy tří žen, které zasvětily svůj život péči o druhé

17. 11. 2023

Představujeme tři neuvěřitelné ženy, které spojuje nejen jejich zanícení pro práci ve zdravotnictví, ale i půl století práce v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice.

Firemních her se ve Valči zúčastnilo 650 zaměstnanců Skupiny AGEL

12. 11. 2023

Celkovým vítězem her s názvem AGEL GAMES se stal tým Dozáci – Dopravní zdravotnictví.

AGEL Family Day 2023: Den plný zábavy pro rodiny

9. 11. 2023

Účastnická kapacita vyčerpaná do posledního volného místa. Takový zájem ze strany zaměstnanců naší skupiny vzbudil první ročník akce věnované rodinám s dětmi AGEL Family Day 2023.

„Elektronizácia a digitalizácia sú kľúčom,“ hovorí Richard Strapko

28. 9. 2023

Podľa bývalého predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Ing. Richarda Strapka je základnou úlohou poisťovne zaistiť svojim klientom spoľahlivý prístup k zdravotnej starostlivosti.

Střední školy AGEL pumpují do zdravotnictví novou pracovní sílu

19. 9. 2023

Přes sto absolventů AGEL Střední zdravotnické školy úspěšně odmaturovalo. V rámci skupiny se daří propojovat praxi se vzděláváním, roste také zájem o kombinovanou formu studia.

Biocidy i další legislativní otázky tématem brněnského kongresu

12. 9. 2023

Společnost Perfect Distribution ze Skupiny AGEL uspořádala už potřinácté odborný kongres, letos s devíti přednáškami expertů.

AGEL je nejlepším zaměstnavatelem Olomouckého regionu

11. 9. 2023

V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2023 získal regionální prvenství v elitní kategorii nad 5 000 zaměstnanců.

Lékařka Jana Jandová obdržela od České lékařské Společnosti J. E. Purkyně zlatou medaili za celoživotní přínos pro medicínu

28. 8. 2023

Pro rehabilitační lékařku a předsedkyni společnosti pro myoskeletální medicínu Janu Jandovou je to další významné ocenění. V roce 2017 obdržela čestnou medaili České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Odborná konference se věnovala tabuizovaným tématům

24. 8. 2023

Pražské sídlo Skupiny AGEL hostilo setkání zdravotnických špiček zaměřené především na otázky spojené s lidskou sexualitou.

Sestra interného oddelenia levočskej nemocnice vychovala počas práce na zmeny sedem detí

2. 8. 2023

Srdečnosť a obetavosť sestre Márii Balúchovej nechýba, svoje poslanie chce odovzdávať aj deťom, ktoré vychováva.

Štyri desaťročia pomáha Anna Bieliková najmenším v kežmarskej nemocnici

2. 8. 2023

„V piatok mi poslali telegram a v pondelok som už nastúpila do práce,“ hovorí pôrodná asistentka, ktorá v Kežmarku zostala z pôvodnej personálnej zostavy posledná.

Michaela Musial pracovala deset let na přední klinice v Londýně

1. 8. 2023

Epidemiologická sestra Nemocnice AGEL Jeseník tvrdí, že systém poskytování zdravotní péče v Anglii a v Česku je v mnoha směrech srovnatelný.

Andrea Hrkalová z Českého Těšína pomohla stovkám pacientů s nehojícími se ránami a kožními defekty

1. 8. 2023

Staniční sestra Oddělení následné péče jako jediná z Nemocnice AGAL Český Těšín absolvovala certifikovaný kurz hojení ran, díky kterému pomáhá pravidelně 10 hospitalizovaným pacientům s těmito problémy. Úspěšnost léčby je obrovská.

Podľa ranovej sestry z Nemocnice AGEL Bánovce je najťažšia pomoc pacientovi, ktorý pomoc odmieta

1. 8. 2023

Vo svojich 32 rokoch sa stará o dokumentáciu a hojenie všetkých rán a dekubitov na 50 lôžkovom oddelení dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Bánovce. Hoci je medicína pokročilá, nájdu sa pacienti, ktorí pomoc nechcú. Práve to považuje Mariana Koláriková na svojej práci za najťažšie.

„V chirurgii jde pokrok strašně dopředu,“ říká vrchní sestra Centrálních operačních sálů

24. 7. 2023

Vrchní setra Centrálních operačních sálů a Centrální sterilizace Nemocnice AGEL Prostějov Věra Šimková kromě práce už osm let předvádí i na módních molech.

Cesta Moniky Nehrerovej od učiteľky k sestre

24. 7. 2023

„Operačná sestra je pre mňa fascinujúcim povolaním,“ hovorí sestra, ktorá si priala učiť, ale nakoniec ju uchvátila práca na operačnej sále.

Marie Volková obdržela vyznamenání Českého červeného kříže za dlouholetou práci

20. 7. 2023

Pro Marii Volkovou je to další významné ocenění. V roce 2012 byla vyhlášena nejlepším pracovníkem skupiny AGEL, v celostátní soutěži Sestra roku 2016 se stala držitelkou čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství, a v soutěži Moravskoslezská sestra 2022 jí odborná porota udělila ocenění nejlepší porodní asistentka.

Vedúca sestra Zuzana Krasnecová pracuje 40 rokov na „ARO“

19. 7. 2023

„Už si ani neviem predstaviť, že by som robila niečo iné,“ hovorí žena, ktorá si pôvodne priala pracovať v jasliach ako detská sestra.

„V práci sa cítim užitočná a užívam si každý deň,“ hovorí sestra handlovskej nemocnice

19. 7. 2023

Jej vzťah k povolaniu sestry posilnil aj boj o vlastné zdravie.

Padesát let sestrou. Dagmar Hanulíková nad povoláním nikdy neváhala

18. 7. 2023

Podle sestry urologického oddělení vítkovické nemocnice jsou pacienti stále náročnější a berou spoustu věcí jako samozřejmost.

Miroslava Březinová byla jako instrumentářka u tisíců operací

18. 7. 2023

Vrchní sestra centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Nemocnice AGEL Nový Jičín jako mentorka zaškolovala stovky zdravotních sester, které přišly přímo ze zdravotní školy nebo z jiných oddělení.

Být sestrou vyžaduje odbornost i empatii. Propojuje lékaře, pacienta i rodinu

14. 7. 2023

Náplň složité práce zdravotní sestry obnáší i situace, které nesouvisí čistě s medicínou. Lidský přístup a podpora jsou neméně podstatné.

5. vědecká doktorandská konference AGEL

12. 7. 2023

Doktorandi získali cenné zkušenosti od členů Vědecké rady AGEL.

Podezření na cévní mozkovou příhodu nepodceňujte, radí lékařka iktového centra AGEL

12. 7. 2023

Mrtvice se nikdy nedá brát na lehkou váhu, a pokud udeří, jde často o každou minutu. Nejrizikovějším obdobím jsou v tomto směru právě horké letní dny.

Stavbu roku v Olomouckém kraji má nemocnice Šternberk

15. 6. 2023

Nemocnice AGEL Šternberk se může pyšnit vítězstvím v soutěži Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. Porota ocenila nový pavilon s inovativním a funkčním řešením, které respektuje potřeby pacientů i personálu nemocnice.

Sedem ocenení získali sestry, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach Skupiny AGEL.

6. 6. 2023

Ocenenie udeľuje každoročne Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA), ktorá združuje 38 tisíc členov.

Sedem sestier AGELu získalo najvyššie rezortné ocenenie

6. 6. 2023

Najvyššie rezortné ocenenie na Slovensku putuje do Bánovcov, Levoči, Košíc, Kežmarku, Zlatých Moravcov i Zvolena.

Společnost AGmed představuje vlastní doplňky stravy

31. 5. 2023

Novinky odpovídají moderním trendům zdravého životního stylu

Drogová prevence u dětí. Školy objíždí s přednáškami prostějovský lékař

31. 5. 2023

Alkohol i drogy jsou pro děti a mladistvé nebezpečnější než pro dospělé. Právě mladým ale často chybí informace a osvěta

AGEL i v roce 2023 podpoří nadějné talenty pomocí grantové soutěže

17. 5. 2023

Celkově až 5 milionů korun nabídne už podvanácté společnost AGEL předkladatelům inovativních projektů z Česka i Slovenska

Máma a dcera v jedné nemocnici? Proč ne, říkají Markéta a Sára

5. 5. 2023

Pro obě byla práce ve zdravotnictví samozřejmostí, teď ji prožívají společně

Tretíkrát. AGEL zaznamenal „hattrick“ v prestížnej ankete

17. 4. 2023

Titul najzamestnávateľ na Slovensku patrí opäť skupine AGEL

V Nemecku bol považovaný za špičkového odborníka. Teraz sa ortopéd-traumatológ vrátil do „svojho“ Zvolena

11. 4. 2023

Primár Michal Rybár: „Vo Zvolene vládne rodinná atmosféra, vážim si tunajších ľudí

Primárka šačianskej nemocnice je nominovaná na Slovenku roka

8. 4. 2023

Rodáčka z Bardejova bude súťažiť o víťazstvo v národnej ankete

Ciele riaditeľov slovenských nemocníc AGEL do roku 2023: bezpečnosť, digitalizácia a akreditácia SAK

3. 4. 2023

Dotazníkový prieskum v celej skupine ukázal celkovú spokojnosť zamestnancov na 66,3 %

Ředitelé zdravotnických zařízení naplánovali strategii rozvoje na rok 2023

3. 4. 2023

Další zvyšování odborné úrovně medicíny a péče o zaměstnance – i to jsou letošní absolutní priority AGELu

V porodnicích AGELu se v loňském roce narodilo téměř 13 tisíc miminek

20. 3. 2023

První AGELovské miminko roku 2023, které je také prvním českým miminkem, se narodilo 1. ledna osm minut po půlnoci v Nemocnici AGEL Šternberk.

Studentům přibližuje výuku virtuální realita

15. 3. 2023

Virtuální realita nachází své uplatnění především v hodinách ošetřovatelství.

Skupina AGEL má nově svou farmaceutickou společnost AGmed

4. 2. 2023

Odborníci z Repharmu vybudovali novou společnost od píky za jediný rok.

AGEL rozšíril svoje portfólio v Bratislave o AGEL Chronicare

3. 2. 2023

Zariadenie je zamerané na dlhodobú starostlivosť chronicky chorých pacientov.

AGEL Tower, nové pražské sídlo naší společnosti

19. 1. 2023

Nová administrativní budova na Smíchově.

Kardioden přilákal stovky lékařů i sester

3. 1. 2023

Již 23. ročník zdravotnické vzdělávací akce pořádala Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí.

Na AGEL Střední zdravotnickou školu nastoupilo do 1. ročníku 120 studentů

29. 10. 2022

Zájem neklesá ani o studium na vyšší odborné škole, kam nastoupilo v září 111 studentů na prezenční a kombinovanou formu studia oboru diplomovaná všeobecná sestra.

AGEL získal penzion, který bude sloužit zaměstnancům

24. 10. 2022

Doposud byl penzion využíván pro firemní potřeby (teambuildingy), avšak nyní bude zaměstnancům celé skupiny nabízen také pro rekreaci.

Tenistkám na WTA Livesport Prague Open 2022 poskytli péči zdravotníci z AGELu

6. 10. 2022

Tým Dopravního zdravotnictví během celého turnaje ošetřil 45 klientů – zejména hráček, sběračů míčků, ale také diváků a rozhodčích.

Konference Digitální zdraví: V elektronizaci zdravotnictví je AGEL napřed

2. 10. 2022

Konference se uskutečnila v Praze a společnost AGEL byla hlavním partnerem této odborné akce.

Lukáš Krpálek předal vítězi kimono

29. 9. 2022

VÍTĚZNÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

Zájem o školu roste i mezi kluky

5. 9. 2022

Zájem o zdravotnické nelékařské profese roste. Svůj podíl na tom jistě má také covidové období, které poukázalo na to, že ve zdravotnictví je vždy jistota zaměstnání.

Maturitní zkoušku získali další studenti AGEL Střední zdravotnické školy

24. 8. 2022

Maturanti

Zaměstnanci AGELu budou mít v těžkých chvílích oporu v peer programu

4. 8. 2022

Cílem programu je podpořit zdravotnického pracovníka zasaženého psychicky nadlimitně zátěžovou situací.

AGEL se zúčastnil diskuze o budoucnosti zdravotnictví v Moravskoslezském kraji

28. 7. 2022

Skupinu AGEL na akci zastupovala místopředsedkyně představenstva MUDr. Marie Marsová, MBA.

Nejlepší sportovec loňského roku České republiky Lukáš Krpálek o zdravotních sestrách

18. 7. 2022

Vaše rubrika s Lukášem Krpálkem.

V AGEL Clinic pracujú ako sestry dve sesternice

18. 7. 2022

Sestra Andrea Hollá: „Dlho som kliniku brala ako svoje dieťa.“

S láskou a pokorou sa polstoročie stará o pacientov zlatomoraveckej nemocnice

17. 7. 2022

Zdravotná sestra Marta Čulíková: „Asi som mala v živote šťastie“.

Lenka Fridrišková slouží v AGEL Transfúzní službě již 15. rokem

17. 7. 2022

Sestřička je sama dárkyní krve a plazmy a z řad své rodiny se jí podařilo přivést k dárcovství několik členů.

Úctyhodných 48 rokov pomáha Lýdia Šemrová pacientom vo Zvolene

17. 7. 2022

Už osem rokov si mohla užívať dôchodok, pacienti si ju však stále žiadajú.

Magdaléna Jarabová je verná levočskej nemocnici 52 rokov

17. 7. 2022

Magdaléna Jarabová: „Jéééj, moja sestrička,“ spomína si na náhodné stretnutie s pacientmi.

Kežmarská nemocnica je jej zamestnávateľom 49 rokov

16. 7. 2022

Mária Danielčáková: „Aj medzi nebom a zemou sú veci, ktoré nedokážeme vysvetliť.“

Prestížne ocenenie Biele srdce si odniesli štyri sestry AGELu

15. 7. 2022

Najlepšie sestry Slovenska prijala aj prezidentka Slovenskej republiky.

Ida Jarošová v soutěži Sestra roku oceněna za celoživotní dílo

15. 7. 2022

Sestra ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín pracuje ve zdravotnictví 41 let.

Nejlepší sportovec loňského roku České republiky Lukáš Krpálek odpovídá…

15. 7. 2022

Vaše rubrika s Lukášem Krpálkem.

Fotosoutěž zaměstnanců vyhrála Daša Kollár Illyová z Košic

15. 7. 2022

Do zaměstnanecké fotosoutěže „AGEL v přírodě“ přišlo 124 fotek.

Lékař Ivan Kalivoda podrobně zmapoval století ORL v České republice

14. 7. 2022

Lékař ORL z novojičínské nemocnice na unikátní knize o České otorinolaryngologické společnosti pracoval tři roky.

Kristýna Krausová oceněna za přínos českému ošetřovatelství

14. 7. 2022

Spolu s dalšími kolegyněmi z oboru byla naše ředitelka oceněna za mimořádně významné zásluhy v rozvoji českého ošetřovatelství a v poskytování ošetřovatelské péče.

Maminka s dcerou společně maturují na AGEL SZŠ a VOŠZ

25. 6. 2022

V ostravské škole, v níž letos maturují maminka a dcera, skládá zkoušku z dospělosti 111 studentů ze tří oborů.

Úmorné bolesti u anginy pectoris vyléčili kybernetickým nožem CyberKnife

8. 6. 2022

Kardiologové z Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí spolu s onkology Fakultní nemocnice Ostrava jako první na světě řešili utrpení u ischemické choroby srdeční pomocí ozařování.

Oceláři slavili zlatý hattrick se zdravotníky z Podlesí

8. 6. 2022

Lidé v Třinci a okolí jsou hrdí na to, co třinečtí hokejisté s drakem na prsou a třemi kladívky v kruhu na zádech dokázali. Třinec i díky nim získává věhlasné renomé.

Po jmenování nové vědecké rady jsme se zeptali jejího předsedy prof. MUDr. Romana Prymuly, CSc., Ph.D.

7. 6. 2022

Rozhovor s předsedou vědecké rady.

Nejlepší sportovec loňského roku České republiky Lukáš Krpálek odpovídá…

23. 5. 2022

Vaše rubrika s Lukášem Krpálkem.

Lidé ve vítkovické nemocnici už nezabloudí

7. 4. 2022

Pacientům díky Vzdělávacímu a výzkumnému institutu AGEL pomůže nová navigace – k jejímu využití postačí mobilní telefon.

Rozsvícené srdce v prostějovské nemocnici jako symbol konce pandemie

30. 3. 2022

„Jsem hrdý na naše zaměstnance,“ říká MUDr. Jiří Ševčík, předseda představenstva AGEL Středomoravské nemocniční.

Nejlepší sportovec loňského roku České republiky Lukáš Krpálek odpovídá…

22. 3. 2022

Vaše rubrika s Lukášem Krpálkem

Ve Skupině AGEL se mění práce s léčivy

10. 3. 2022

Práce s medikacemi se nyní stává přehledná, jednoduše čitelná a snižuje se tak množství možných chyb.

Varianta covidu-19 omicron se rychleji šíří a je odolnější vůči vnějšímu prostředí

10. 3. 2022

Varianta omicron se množí až 70krát rychleji a její šíření v populaci je rychlejší zhruba třikrát, avšak klinický průběh je zpravidla významně mírnější.

V porodnicích AGELu se v loňském roce narodilo přes 13 500 miminek

30. 1. 2022

První AGELovské miminko roku 2022 se narodilo 1. ledna pět minut po půlnoci v Nemocnici AGEL Zvolen.

Marie Marsová: Naše zdravotníky zatěžuje administrativa

30. 1. 2022

Vedení skupiny AGEL chce zdravotníkům zjednodušit a ulehčit jejich práci.

Moravskoslezský kraj ocenil také pět nemocnic AGELu

27. 1. 2022

Letošní akce Sestra roku Moravskoslezského kraje byla jiná. Vítězem se stali všichni zdravotníci v kraji.

Mistr světa Lukáš Krpálek odpovídá…

27. 1. 2022

Vaše rubrika s Lukášem Krpálkem.

AGEL se podílel na turnaji o Pohár Billie Jean Kingové

22. 1. 2022

Testovací týmy Poliklinik AGEL zajišťovaly testování hráček, organizátorů i diváků na významném světovém tenisovém turnaji.

Naše pracovnice oceněny

19. 1. 2022

Ocenění z rukou bývalého ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha

Tři naše studentky nejlepší v Česku

4. 1. 2022

Žákyně 4. ročníku AGEL Střední zdravotnické školy v Českém Těšíně v yhrály první místo v soutěži HARTMANN School Awards.

Škola otevřela kurz Ošetřovatel

7. 12. 2021

Stát se ošetřovatelem je nyní možné v novém kvalifikačním kurzu AGEL Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě.

Lékařská fakulta má novou studentskou klubovnu!

5. 12. 2021

Odpočinek pro všechny studenty Lékařské fakulty Ostravské univerzity se stal skutečností

Evropská rada zaměstnanců AGELu jednala s vedením Skupiny

1. 12. 2021

Evropská rada zaměstnanců je orgánem určeným pro informování a konzultace zaměstnanců na nadnárodní úrovni.

Hodnotíme letošní rok a co očekáváme od roku 2022

27. 11. 2021

Vážené kolegyne, vážení kolegovia, milí zdravotníci

Dvojnásobný olympijský vítěz i mistr světa Lukáš Krpálek odpovídá…

3. 11. 2021

Lukáš Krpálek: „Chci být dětem inspirací, motivovat je ke sportu a k pohybu. Zvláště v dnešní covidové době, kdy byly dlouho zavřené tělocvičny a haly, je to podle mě obzvlášť důležité.“

Erika Mišiaková získala titul Slovenka roka 2021

30. 9. 2021

Námestníčka pre ošetrovateľstvo bánovskej nemocnice zvíťazila v kategórii Zdravotníctvo.

Pripravovaná reforma nemocníc na Slovensku sa týká aj AGELu

24. 9. 2021

Pätica slovenských nemocníc siete AGEL sa podľa návrhu reformy zdravotníctva má stať komunitnými nemocnicami.

V nemocnicích skupiny AGEL začala implementace nového stravovacího systému

23. 9. 2021

Nový systém má za úkol nahradit stávající a ve většině nemocnic AGELu více než 20 let staré řešení, přičemž přináší řadu výhod.

Riaditelia zdravotníckych zariadení AGEL sa stretli na Donovaloch

15. 9. 2021

Cieľom je, aby sa nemocnice siete AGEL stali prvou voľbou pre pacienta v regióne.

Mistr světa Lukáš Krpálek odpovídá…

1. 9. 2021

Vaše nová rubrika s Lukášem Krpálkem.

Druhou letošní fotosoutěž vyhrála Jana Hendrychová z Nemocnice AGEL Louny

16. 8. 2021

Do zaměstnanecké fotosoutěže „MŮJ ROK S COVIDEM“ přišlo 92 fotek od 39 našich pracovníků.

AGEL má své historicky první maturanty

9. 8. 2021

Na Střední zdravotnické škole AGEL vykonávalo celkem 86 žáků takzvanou zkoušku z dospělosti.

V nemocnici Podlesí dýchaly přístroje za pacienta s covid-19 přes 40 dní

28. 7. 2021

Covid období bylo úplně novou zkušeností v oblasti medicíny i celé společnosti.

Speváčka Kristína sa v Šaci stala prvýkrát mamou

28. 7. 2021

Populárna speváčka Kristína Peláková v Nemocnici AGEL Košice-Šaca priviedla na svet synčeka Radka.

Medical Systems rozšířil mobilní aplikaci pomáhající sestrám

26. 7. 2021

Se stále narůstajícím tlakem na sestry a vedení ošetřovatelské dokumentace je žádoucí sesterskou dokumentaci převést do elektronické podoby v co největší míře.

Mistr světa Lukáš Krpálek odpovídá...

13. 7. 2021

Vaše nová rubrika s Lukášem Krpálkem.

Výstavbu piatich urgentných príjmov na Slovensku pandémia nezastavila

12. 7. 2021

Pacienti v Levoči, vo Zvolene a v Leviciach sa dočkajú nových priestorov už v tomto roku.

Nová AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická v Přerově přivítá v září své první studenty

8. 7. 2021

V cílové rovince jsou přípravy otevření nové AGEL Vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově, která přivítá své první studenty v září letošního roku.

Koronavírus a duševné zdravie sú úzko prepojené

23. 6. 2021

Primárka psychiatrie v Levoči: „Pandémia a zmeny, ktoré s ňou súvisia, postihli takmer každého človeka“.

Nemocnice AGEL Košice-Šaca a Zvolen liečia pacientov s postcovidovým syndrómom

22. 6. 2021

Pacienti bývajú bezradní, ako sa k liečbe následkov po covide dostať.

Mnoho lidí má po covidu dlouhodobé potíže. Speciální programy je vracejí zpět do kondice

17. 6. 2021

Ne u každého končí boj s prodělaným koronavirem uplynutím doby izolace. Odborníci evidují nárůst počtu pacientů, které nákaza vyřadila ze života i na několik měsíců.

Dominik Krok bol operovaný a rehabilituje v šačianskej nemocnici

14. 6. 2021

Známy hádzanár Tatrana Prešov verí, že sa po rehabilitáciách čoskoro vráti na palubovku.

První letošní fotosoutěž zaměstnanců vyhrála Kateřina Radošovská z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

1. 6. 2021

Do zaměstnanecké fotosoutěže „Úsměv pod rouškou“ přišlo 111 fotek.

V nemocnicích skupiny AGEL se slavil Mezinárodní den žen

28. 5. 2021

MDŽ v znamení kvetin, sladkostí a úprimných slov uznania.

Vytíženým zdravotníkům nabízíme pomoc v podobě psychosociální podpory

27. 5. 2021

Ne každý se dokáže s mimořádným psychickým tlakem vyrovnat sám – AGEL připravil poradnu.

Mistr světa Lukáš Krpálek odpovídá...

19. 5. 2021

Vaše nová rubrika s Lukášem Krpálkem.

Z horníka se stal řidič sanitky

17. 5. 2021

Po 17 letech v dole pracuje pan Čestmír Herpai od roku 2003 jako řidič sanitky pro Dopravní zdravotní službu v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice.

Žádaná kariéra ve zdravotnictví

16. 5. 2021

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická zaznamenává enormní zájem o vzdělávání.

On-line rezervace léků na recept ušetří cestu do lékárny

16. 5. 2021

Jelikož se ve velké míře Lékárny AGEL nacházejí v areálech zdravotnických zařízení skupiny AGEL, doporučuje se provést rezervaci ihned přes webové stránky lekarna.agel.cz.

AGELLAB: „Pandémia je veľkou skúškou aj pre klinické laboratóriá“

4. 5. 2021

Od začiatku testovania, teda od 6. apríla 2020, sme do konca decembra 2020 vyšetrili 94 tisíc PCR vyšetrení.

V Medical Systems vyvinuli aplikaci pro evidenci zdravotnických prostředků

30. 3. 2021

Benefity skenování čárového kódu jsou vyšší efektivita a bezpečnost pacientů, a s postupným rozvojem aplikace i vyšší produktivita a lepší správa zásob. A dále naplňujeme legislativu EU.

Daniel Vidovič: ,,Dostal som druhú šancu a vážim si to“

24. 3. 2021

Primár ortopédie skalickej nemocnice hovorí o svojej osobnej skúsenosti s koronavírusom.

Mistr světa Lukáš Krpálek odpovídá...

19. 3. 2021

Vaše nová rubrika s Lukášem Krpálkem.

V porodnicích AGELu se v loňském roce narodilo téměř 14 tisíc dětí

2. 3. 2021

První AGELovské miminko roku 2021 se narodilo 1. ledna 12 minut po půlnoci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice.

NADACE AGEL I NADÁCIA AGEL vstupují do nového roku s novým logem

25. 2. 2021

NADACE AGEL od svého založení v roce 2011 pomohla 1270 žadatelům částkou přesahující 32 miliónů korun. NADÁCIA AGEL pôsobí od roku 2017 aj na Slovensku. Od tej doby pomohla 282 žiadateľom príspevkom vo výške 155.280 eur.

Medical Systems vyvinul dvě mobilní aplikace pomáhající zdravotníkům

13. 2. 2021

První aplikaci využívají všechny nemocnice skupiny, druhá je testována v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice.

Natálie Vicherková získala během studií řadu nových vědomostí

5. 2. 2021

Studentka během pandemie pracovala na dětském oddělení v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice, kde získala mnoho zkušeností při práci s malými pacienty.

První studenti Střední zdravotnické školy AGEL míří k maturitě

4. 2. 2021

Ke zkoušce z dospělosti je celkem přihlášeno 86 žáků – v oboru zdravotnický asistent 50 žáků, laboratorní asistent 23 žáků, zdravotnické lyceum 13 žáků.