Z nemocnic

Jak se na podzim vyhnout chřipce a posílit imunitu? Odpověď najdete ve vitaminu C

22. 11. 2023 / Lékárna AGEL

Přicházející podzim představuje pro náš organismus každoroční zatěžkávací zkoušku. Časté střídání teplot, méně slunečního svitu a celkový útlum energie oslabují naši obranyschopnost, v důsledku čehož jsme náchylnější na nejrůznější nachlazení a virózy. Pravidelné užívání vitaminu C je jednou z možností, jak podpořit imunitu v tomto období.

Iktové centrum v Prostějově opět získalo prestižní ocenění ESO Angels Awards

20. 11. 2023 / Nemocnice AGEL Prostějov

Už čtvrtou významnou cenu obdrželo Iktové centrum Nemocnice AGEL Prostějov. Pracoviště se v celorepublikovém srovnání pohybuje na špičce.

Seminář v Podhorské odhalil kazuistiku závažných vzácných onemocnění

9. 11. 2023 / Nemocnice AGEL Podhorská

Setkání odborníků ze specializovaných ambulancí z Bruntálska v Nemocnici AGEL Podhorská se zaměřilo na kardiologii a interní medicínu.

Skupinová cvičení pacientů se osvědčila, zvedají jim náladu

2. 11. 2023 / Nemocnice AGEL Český Těšín

Pacienti v Nemocnici AGEL Český Těšín berou tuto formu rehabilitace také jako společenskou událost. Někteří klienti mohou při cvičení poznat nové známosti, někteří se zase motivují navzájem. Pacienti si tímto způsobem udržují kondici a zlepšují mobilitu.

Pacientom skalického regiónu už slúži nový prístroj magnetickej rezonancie

1. 11. 2023 / Nemocnica AGEL Skalica

Fakultná nemocnica AGEL Skalica na rádiodiagnostickom oddelení spustila prevádzku nového prístroja magnetickej rezonancie. Nov ý prístroj a čiastočná rekonštrukcia pracoviska si vyžiadala investíciu takmer 1,2 milióna eur. Obyvateľom Záhoria sa vďaka nej výrazne skvalitní poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Ide o jediné mri pracovisko v troch tamojších okresoch.

Špecializácia medicíny je správna cesta,“ hovorí kardiológ Filippo Civaia

1. 11. 2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Je uznávanou kapacitou v oblasti neinvazívnej kardiologickej diagnostiky. Filippo Civaia z Centre Cardoio-Thoracique de Monaco sa zúčastnil na slávnostnom 1. Medzinárodnom sympóziu Kardiocentra AGEL

Říčanská nemocnice má nový anesteziologický přístroj. Ročně je využit až u 1500 pacientů

27. 10. 2023 / Nemocnice AGEL Řičany

Předností nového přístroje je vysoká spolehlivost a výkon, stejně tak i přesnější sledování vitálních funkcí. Výrazně usnadňuje a zkvalitňuje diagnostiku a péči o pacienty.

Dvojnásobná oslava – okrem životného jubilea získala aj ocenenie zdravotníčka roka

27. 10. 2023 / Nemocnica AGEL Levice

Námestníčka levickej nemocnice Helena Kopsa Dudášová oslávila päťdesiat rokov aj pätnásť rokov vo funkcii. Od Nitrianskeho kraja dostala ocenenie.

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice slaví 170 let od svého založení

23. 10. 2023 / Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice

Vítkovická nemocnice byla první závodní nemocnicí v Rakousko-Uhersku a zřejmě i v Evropě.

V Košiciach-Šaci prepísali históriu slovenskej kardiovaskulárnej medicíny

16. 10. 2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Prvé Medzinárodné sympózium Kardiocentra AGEL Košice-Šaca priviedlo na východ Slovenska špičkových odborníkov z kardiovaskulárnej medicíny. Hostia prestížneho stretnutia ocenili prístup vedenia skupiny AGEL k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti a predovšetkým ich víziu spojenú s košickým kardiocentrom.

„Létající lékárník“ není pohádková postava. Pomáhá všude, kde je třeba

25. 9. 2023 / Lékárna AGEL

PharmDr. Adam Bielesz je pro Lékárny AGEL zárukou toho, že žádná pobočka nezůstane bez výpomoci a za každých okolností bude pro zákazníky otevřená.

V lékárně nepracují prodavači. Expedice léků vyžaduje odborníky

20. 9. 2023 / Lékárna AGEL

Lékárny neodmyslitelně patří k systému zdravotní péče. Ne každý už ale ví, jak to vlastně za jejich pulty chodí a kdo je za co odpovědný.

Bánovce už používajú najmodernejšiu počítačovú tomografiu

11. 9. 2023 / Nemocnica AGEL Bánovce

Nemocnica AGEL Bánovce nad Bebravou vyšetrí vďaka novému CT až 20 pacientov denne, nové pracovisko otvorila nemocnica na mieste bývalého archívu.

„Na ‚běžný‘ den v nemocnici nenarazíte,“ říká správce

9. 8. 2023 / Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Libor Zetek se už třetím rokem stará o to, aby v nemocnici AGEL Valašské Meziříčí vše fungovalo, jak má. Měsíčně vyřeší jeho tým 340 požadavků.

Oveľa presnejšie ako ľudská ruka,“ hovorí o robotovi profesor František Sabol

7. 8. 2023 / Nemocnica AGEL Košice-Šaca

So špičkovým prístrojom začnú v Košiciach jednoduchšími výkonmi, ako sú bypassové operácie. Budúci rok pribudnú aj zložité zákroky vo vnútri srdca.