NADACE AGEL pomáhala

NADACE AGEL podpořila hendikepovaného fanouška Ocelářů

30. 1. 2023

Mladý Michal se osobně účastnil utkání Ocelářů s kladenskými Rytíři v Třinci.

Text a foto: Ing. Tomáš Želazko

Na živo vidět hokejové utkání svých Ocelářů bylo snem čtyřiadvacetiletého mladíka Michala Veličky z Krnova, kterému byla po narození diagnostikována mozková obrna dolních i horních končetin. Velký fanoušek třineckých hokejistů dosud mohl sledovat zápasy posledního mistra extraligy pouze v televizi nebo přes počítač. Díky NADACI AGEL a jejího projektu PLNÍME SNY se mohl zúčastnit nedělního utkání Ocelářů s Jágrovým Kladnem. Kromě toho během reklamní pauzy dostal od předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Ivety Ostruszkové šek v hodnotě 20 tisíc korun a od nyní zraněného třineckého kapitána Petra Vrány dres a šálu Ocelářů.

Michalovi byla po narození diagnostikována dětská mozková obrna dolních i horních končetin. Za svůj život prodělal nespočet operací, které pomohly alespoň dočasně k uvolnění jeho spasmu. Zdravotní komplikace a postup onemocnění zapříčinily, že Michal pohybuje velmi omezeně pouze horními končetinami a hlavou, bez celodenní maximální péče jeho otce se neobejde. Michal je stále usměvavý, aktivní chlapec plný života, je velkým fanouškem hokeje a s radostí ho sleduje. Také se s chutí věnuje hraní PC her. Na NADACI AGEL s prosbou o finanční pomoc se obrátil Michalův tatínek, který mladíka sám vychovává. Kolegyně z marketingového oddělení Nemocnice AGEL Podhorská doporučila Michala do projektu PLNÍME SNY, který je určen nejen pro zaměstnanace Skupiny AGEL a jejich děti.

„NADACE AGEL se zaměřuje na podporu handicapovaných a proto se rozhodla obdarovat Michala šekem v hodnotě 20 tisíc na nákup polohovacího křesla, které mu usnadní každodenní život,“ říká Bc. Veronika Dostálová, členka správní rady NADACE AGEL. Součástí daru byla i účast na utkání mezi Oceláři a Kladnem. Michal je od deseti let fanouškem hokeje – zvláště třineckých Ocelářů – a byl poprvé v životě na hokeji přímo v hale. Před zápasem Třince s Kladnem říkal, že jeho nejoblíbenějším hokejistou je kapitán Třince Petr Vrána. Pro něj samotného bylo překvapením, že v současnosti zraněný kapitán Ocelářů se objevil před předáváním šeku a chlapci věnoval třinecký dres přímo s jmenovkou kapitána Vrány, který mu před jeho očima dres podepsal, a přidal ještě klubovou šálu. Předání šeku v první reklamní přestávce utkání natáčela televize a vysílala na kostce v hale, takže tomuto aktu tleskalo přes 5 000 fanoušků. „Byli jsme oba dva naprosto šťastní a nadšení. I přes velkou únavu Michal s dojetím řekl, že to byl jeho nejkrásnější den,“ sdělil po zápase Michalův tatínek.