ZAJÍMAVOSTI

NADACE AGEL vybrala svého maskota a navíc také logo

4. 11. 2020

Do soutěže hledáme maskota NADACE AGEL přišlo 45 návrhů.

Text a foto: Ing. Tomáš Želazko

NADACE AGEL nemohla dlouho najít vhodného maskota, který by symbolizoval její poslání. Rozhodla se proto zapojit zaměstnance skupiny AGEL i jejich rodinné příslušníky, pro které vyhlásila třetí kolo soutěže s názvem HLEDÁME MASKOTA NADACE AGEL. Soutěže se mohli zúčastnit jak dospělí, tak děti. Celkově dorazilo 45 návrhů, které hodnotila správní a dozorčí rada NADACE AGEL. Vítězným se po dlouhém hodnocení a vybírání stala kresba medvídka Agi od desetileté Anie Jiravské, jejíž rodiče pracují v Nemocnici AGEL-Třinec Podlesí a Poliklinice AGEL Ostrava.

Komisi ale také současně zaujala kresba anděla, kterou vytvořila referentka pro korporátní záležitosti Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí Bc. Milena Cmielová. Toto dílo se stane novým logem NADACE AGEL. Autorky obou návrhů budou odměněny částkou 2000 korun. „O soutěž byl velký zájem a převážná část došlých děl je velmi zdařilá. Velmi si také vážíme snahy a zapojení, které zaměstnanci projevili,“ říká členka správní rady Bc. Veronika Dostálová s tím, že komise měla těžkou práci, protože vybrat 5 finalistů z téměř pěti desítek nebylo lehké.

Kromě dvou udělených hlavních cen odmění NADACE AGEL všech pět finalistů také dárkovými poukázkami do sítě Lékáren AGEL v hodnotě 300 korun. NADACE AGEL vyhlásila soutěž pro zaměstnance HLEDÁME MASKOTA NADACE AGEL již potřetí. V předchozích dvou kolech se ale komise na žádném z návrhů jednohlasně neshodla. Proto vyhlásila třetí kolo soutěže, ze které nakonec vyšel vítězný maskot a jako bonus i nové logo nadace.