ZAJÍMAVOSTI

Rodina trojčat si užívá pokroky dětí, každodenní život sdílí v online miniseriálu

24. 7. 2020

Tisíce diváků si již našel nový online seriál „Jak se žije s trojčaty“.

Text: Mgr. Radka Miloševská / Foto: Archiv rodiny Kropových

Miniseriál o sedmičlenné rodině všeobecné sestry Michaely Kropové z oddělení ARO Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí, mamince trojčátek a dvou starších holčiček, který v červnu odstartoval na sociálních sítích skupiny AGEL, oslovil již tisíce diváků. Jaké pokroky dělají miminka a jak si rodina užívá natáčení minisérie, jsme zjišťovali v rozhovoru s maminkou Michaelou.

Paní Kropová, jak se máte a jak hodnotíte aktuální dny? Jsou náročnější nebo snazší než po propuštění z porodnice?
Záleží na úhlu ohledu. Pozitivní je, že děti už začínají více vnímat, smějí se a rozpoznávají členy nejbližší rodiny, reagují jeden na druhého. Poznávají nás, dávají o sobě vědět i jinak než pláčem, pasou koníky. V noci vydrží o něco déle spát. Ale nebudu zastírat, že postarat se o celkem pět dětí a domácnost, bývá náročné.

Jaký je ve Vaší domácnosti denní režim?
Režim jsem se snažila nastavit, ale žádný den není úplně stejný jako předchozí. Vstáváme mezi 6. a 7. hodinou ranní, všichni najednou. Starší děti vstávají o něco dříve, poté hned ti mladší. Ráno k nám přichází paní z charity, která nám pomáhá s domácností. Kromě péče o děti se snažím během dne stihnout také domácí práce, vařím, uklízím. Po obědě děti postupně na etapy usínají. Kolem šesté večerní koupeme a v osm jdou děti spát, všechny. Máme tak s manželem alespoň malou chvilku pro sebe po tom, co ještě naplníme myčku a pustíme prát pračku.

Říkáte, že trojčata spí déle. Dříve jste k nim s manželem vstávali každou hodinu a půl, jak to je nyní?
Pořád je během noci dvakrát krmíme. Poprvé se malí budí okolo půlnoci, to krmíme zhruba do druhé ranní. Pak vydrží do zhruba čtvrté, a v sedm už vstávají. Takže do růžova se ještě s manželem nevyspíme.

Na sociálních sítích odstartovala minisérie mapující život Vaší rodiny. Jak si užíváte natáčení?
Je to určitě zajímavá zkušenost. Museli jsme si zvyknout na to, že jdeme s kůží na trh a odhalujeme velkou část soukromí. Nejvíce si natáčení užívají děti, které se rády předvádějí. Pro nás dospělé už je to náročnější – musíme hlídat, aby bylo doma uklizeno, abychom před kamerou neřekli něco nevhodného (smích). Ale je to fajn, s tvůrci minisérie jsme v tak blízkém kontaktu, že je beru za své přátele.

Těší Vás zájem diváků?
Určitě. A jsem velmi ráda, že reakce na internetu jsou zatím pouze kladné. Negativní vazbu jsem naštěstí nezaznamenala. Když mi to čas dovolí, snažím se odpovídat na komentáře a reakce, které přicházejí především od jiných žen a maminek.

V jednom z dalších dílů Vás navštíví doma vizážistka. Užila jste si její návštěvu? I bez jejího zásahu jste velmi atraktivní žena, postavu by Vám mohla závidět kdejaká teenagerka. Jak to děláte?
Mít s pěti dětmi čas pro sebe a ještě navíc, když se o Vás někdo stará, to je k nezaplacení. Bylo to perfektní, moc jsem si to užila. Takových návštěv bych uvítala více. Za postavu vděčím genům, moje maminka je také velmi štíhlá, za to jsem velmi ráda. Osobně si ale po probdělých nocích připadám spíše jako čarodějnice. (smích) Žádný speciální recept nemám, s pěti dětmi se pořád hýbu a tělo nemá šanci si odpočinout a ukládat tukové zásoby.

K miniseriálu o trojčatech vznikla i omalovánka. To rozhodně nemá každá rodina.
Omalovánka je krásná, bude pro děti nádhernou památkou. Líbí se mi také, že je zpracovaná humorně a věřím, že udělá radost mnoha dalším dětem, které si nás doma nebo ve školce vybarví.