ZAJÍMAVOSTI

Rekondiční pobyty zaměstnance AGELu lákají

28. 8. 2020

Rekondiční pobyty od roku 2011 absolvovalo více než 4500 zaměstnanců z celé skupiny.

Text a foto: redakce

Osmidenní léčebné pobyty plné relaxace, dobrého jídla, pěkného ubytování a příjemných nezapomenutelných zážitků v hezkém prostředí. Přesně takové jsou rekondiční pobyty zaměstnanců skupiny AGEL, které již od dubna 2011 mohou zaměstnanci využívat v několika lázeňských zařízeních v České republice nebo na Slovensku. A to díky zaměstnaneckému benefitu, který umožnila smlouva uzavřená mezi společností AGEL a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou (ČPZP). „Rekondiční pobyty od roku 2011 absolvovalo přes 4500 zaměstnanců z celé skupiny AGEL. Loni tuto možnost využilo 490 našich zaměstnanců. Na rekondiční pobyt mohou odjet v doprovodu rodinného příslušníka, který si za zvýhodněnou cenu daný pobyt hradí sám,“ řekla členka představenstva AGELu Ing. Miroslava Sumková s tím, že načerpat nové síly a relaxovat mohou nyní naši zaměstnanci v lázeňských zařízeních Lázní Luhačovice, v hotelu NIVA v Luhačovicích, v Priessnitzových lázních v Jeseníku, a na Slovensku v Turčianských Teplicích, Novém Smokovci. 

„Od loňského roku si naši zaměstnanci mohou užít lázeňské procedury s benefitem čistého vzduchu a s výhledem na Slavkovský štít tak, jak se nabízí díky ubytování v hotelu Palace nebo Grand Palace v Novém Smokovci,“ doplnila. Rekondiční programy běží zhruba od března do listopadu. Největší zájem ze strany zaměstnanců AGELu je o pobyty v Luhačovicích a v Novém Smokovci na Slovensku, přičemž lidé vyzdvihovali především kvalitu ubytování, čistotu pokojů, ochotu personálu a skladbu jednotlivých procedur. Mnozí si také pochvalovali i volnočasové aktivity. Ke spokojeným návštěvníkům hotelu Palace v Novém Smokovci se zařadila zdravotní sestra Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí Bc. Monika Szkanderová, která byla na svém prvním rekondičně rehabilitačním pobytu. 

„Měli jsme na výběr více možností, kde jsme mohli absolvovat rekondičně rehabilitační pobyt. Já jsem si vybrala Vysoké Tatry, kde jsem snad 20 let nebyla, zejména kvůli čistému ovzduší,“ prozradila paní Szkanderová, kterou na pobytu doprovázel manžel a nejmladší syn. Lékař paní Szkanderové naplánoval léčebné procedury zaměřené zejména na rehabilitaci krční páteře, která ji bolí nejvíce. „Denně jsem absolvovala čtyři až pět procedur, o víkendu jednu nebo dvě. Měla jsem například rašelinové zábaly, suché uhličité koupele, cvičení, masáže. Odpoledne jsme měli možnost chodit na bazén nebo do posilovny, což jsme využívali zejména, když pršelo. Hodně mi vyhovovaly kondiční skupinové cvičení v bazénu i na žíněnce, kde jsme posilovali i břišní svalstvo a dostávali rady, jak máme vstávat, chodit, jak zvedat těžké předměty, abychom si neničili páteř a uvolnili ramena po práci,“ popsala. Za velmi užitečné považuje paní Monika rady do života, jak sedět a jak se uvolnit. 

„Díky tomu jsem si uvědomila, jaké dělám při práci chyby, když pracuji s myší u počítače, že mám ztuhlá ramena, když něco píši. A že mám stažená ramena kvůli stresu. Že je důležité sedět rovně a nehrbit se. Snad nejcennější pro mě byla rada od pana fyzioterapeuta, že chodit rovně je asi to nejlepší cvičení, jaké si můžeme dopřát,“ konstatovala. Pobyt jí zpříjemňoval i přístup lázeňských zaměstnanců. „Personál je zde velice příjemný. Se stravou na rekondičním pobytu jsem byla také spokojená. Měli jsme na výběr ze 4 jídel, jedno bylo vegetariánské, jedno dělená strava, k dispozici bylo šest druhů salátů. Byla jsem spokojená i se zařízením a čistotou pokoje. Pokud by v budoucnu byla možnost, určitě bych zase jela sem,“ uzavřela paní Szkanderová. 

Rekondiční pobyt je velmi pestrý a pro každého zaměstnance „dělaný“ na míru – podle jeho zdravotního stavu. V rámci léčebných procedur mají účastníci minimálně tři procedury denně, přičemž nechybí plavání v bazénu, masáže, zábaly nebo různá cvičení. Ve volném čase mohou navštívit areály lázní či okolní přírodu. Poukazy jsou zaměstnancům skupiny AGEL přidělovány interními komisemi, které byly sestaveny k tomuto účelu ve všech zdravotnických zařízeních. Základním kritériem pro výběr je skutečnost, že držitel poukazu je zaměstnancem skupiny AGEL v České republice a zároveň pojištěncem ČPZP. Dalším zásadním kritériem je náročnost výkonu povolání konkrétního zaměstnance.