Významné události

Další tři naše nemocnice bodovaly v anketě spokojenosti pacientů

5. 3. 2019

Výstupy zjištěné v anketě poskytuje HCI zpět manažerům nemocnic, aby měli zpětné vazby od pacientů a mohli tak snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v České republice.

Text: Mgr. Karel Balcar, Ing. Tomáš Želazko

Další tři nemocnice skupiny AGEL získaly ocenění v celostátní anketě Nemocnice České republiky 2018, kterou každoročně vyhlašuje organizace HealtCare Institute (HCI). Nemocnice Šternberk se stala nejlepší nemocnicí v Olomouckém kraji, Nemocnice Valašské Meziříčí obsadila druhou příčku v hodnocení hospitalizovaných pacientů Zlínského kraje a Podhorská nemocnice skončila druhá v hodnocení ambulantních pacientů Moravskoslezského kraje. Nemocnice Šternberk v celostátní anketě dostala nejvíce hlasů hned ve dvou kategoriích – od pacientů ambulancí, ale i od pacientů z lůžkových oddělení, kteří kladně hodnotili jak odbornost, tak i příjemný přístup personálu.

„Děkujeme všem pacientům, kteří naši nemocnici i zaměstnance kladně hodnotili. Velmi si vážíme, že jsme v anketě vyšli jako nejlepší nemocnice v Olomouckém kraji. Na kvalitě našich služeb i spokojenosti pacientů dlouhodobě pracujeme a veškeré procesy se snažíme neustále zlepšovat. Oceněním tohoto úsilí je i skutečnost, že i v předchozích letech jsme v anketě HCI patřili mezi nejlepší nemocnice,“ řekl MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH, člen představenstva Středomoravské nemocniční pověřený vedením Nemocnice Šternberk. Nemocnice Valašské Meziříčí obsadila druhou příčku v hodnocení hospitalizovaných pacientů Zlínského kraje, přičemž kladné body získala nemocnice v oblasti bezpečnosti i spokojenosti.

„Je to pro nás opět dobrá zpětná vazba toho, že práce, kterou odvádí lékařský i nelékařský personál valašskomeziříčské nemocnice je pozitivně vnímána našimi hospitalizovanými pacienty,“ říká k umístění Nemocnice Valašské Meziříčí předseda představenstva MUDr. Martin Hrabovský, MBA. Podhorská nemocnice v anketě skončila druhá v hodnocení ambulantních pacientů Moravskoslezského kraje. „Jsme rádi, že se nám v silné konkurenci nemocnic Moravskoslezského kraje podařilo obsadit v tomto prestižním hodnocení druhé místo,“ říká k umístění Podhorské nemocnice předseda představenstva MUDr. Petr Opletal. Celostátní projekt organizace HealthCare Institute při vyhodnocování využívá metodik pro měření výkonnosti organizací. Výstupy zjištěné v anketě poskytuje HCI zpět manažerům nemocnic, aby měli zpětné vazby od pacientů a mohli tak snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v České republice.