NADACE AGEL pomáhala

Vánoční akce obdarovala děti z azylového domu Gloria a mateřské školy Klíček

25. 2. 2019

Dětem byla splněna přání podle toho, o co samy napsaly Ježíškovi.

Text: redakce / Foto: NADACE AGEL

NADACE AGEL připravila pěknější Vánoce dětem z azylového domu Gloria v Praze a speciální mateřské školy Klíček v Karviné. Dětem a jejich maminkám připravila NADACE AGEL vánoční nadílku, v rámci které zástupci nadace plnili dětem jejich přání z dopisů Ježíškovi. „Dětem jsme plnili přání podle toho, o co samy napsaly Ježíškovi. Mezi dárky byla například cyklistická helma, svítící autodráha nebo Lego. Maminkám jsme pak plošně věnovali poukázky na nákup v drogerii,“ prozrazuje výkonná ředitelka NADACE AGEL Bc. Veronika Dostálová s tím, že vánoční dárky společně nakoupili zaměstnanci pražské pobočky společnosti AGEL a NADACE AGEL, a to v rámci dlouhodobé spolupráce a patronátu nad azylovým domem Gloria. 

Loni, stejně jako v roce 2017, poskytla NADACE AGEL azylovému domu příspěvek ve výši 600 tisíc korun, který byl využit na přímou pomoc maminkám a dětem, dofinancování osobních nákladů a drobné obměny opotřebovaného vybavení domu. Mateřskou školu Klíček v Karviné navštěvují děti s vadami řeči, zraku, sluchu, děti s tělesným postižením, s mentálním postižením, děti s autismem a kombinovaným postižením. Zástupci NADACE AGEL, společnosti AGEL a Medical Systems předali dětem školky Klíček dárečky, o které si napsali Ježíškovi. „Děti byly úžasné a bezprostřední a my jsme si moc užili čas, který jsme s nimi mohli strávit při společném rozbalování dárků. Přáníčka dětí byla poměrně klasická, od didaktických hraček, přes oblíbená autíčka, panenky, Lego, vysavač, až třeba po létajícího draka,“ prozrazuje Bc. Veronika Dostálová s tím, že děti si na oplátku připravily pro dárce krátká vystoupení a přáníčka, která vyráběly společně s paními učitelkami.

Přáníčka pak dostanou všichni jednotlivci ze společností skupiny AGEL, kteří se do nákupu dárků dobrovolně zapojili. Konkrétně šlo o pracovníky Vítkovické nemocnice, Laboratoří AGEL, AGEL Servis a prostějovské pobočky společnosti AGEL. Vánočními dárky však spolupráce NADACE AGEL a Mateřské školy Klíček nekončí. Pro rok 2019 přislíbila NADACE AGEL zastřešení charitativního běhu, který pořádá Spartan Training Group Orlová a Spartan Trainig Group Karviná, a jeho výtěžek poputuje tentokrát na zajištění rekonstrukce dětského hřiště ve školce.