NADACE AGEL pomáhala

Golfisté přispěli na podporu dětí a matek v nouzi

24. 7. 2017

Rekordní výtěžek ve výši 1,2 miliónu korun se podařilo získat na čtvrtém ročníku golfového turnaje NADACE AGEL.

Text: Mgr. Radka Miloševská / Foto: Mgr. Radka Miloševská, Ing. Tomáš Oravec

Již počtvrté se na osmnáctijamkovém golfovém hřišti ve Mstěticích konal v polovině června charitativní golfový turnaj NADACE AGEL, jehož výtěžek putoval na podporu lidí v tíživé životní situaci. Letošní ročník přinesl rekordních 1,2 miliónu korun. Startovní listinu turnaje zaplnila jména více než 60 golfistů, kteří se rozhodli skloubit sportovní zážitek s pomocí druhým. Na hráče čekalo ideální golfové slunečné počasí a náročné sportovní klání s několika vloženými soutěžemi. Účastníci se mezi sebou utkali ve čtyřčlenných flightech. Turnaj se hrál systémem Texas scramble, kdy každý golfista z flightu odehraje míček z odpaliště a potom se vybere nejlepší drive. Z místa nejpovedenějšího drivu znovu odpálí všichni hráči, aby se opět mohl vybrat nejlepší úder. Stejným způsobem se pokračuje, dokud míček neskončí v jamce.

„Výtěžek ze startovného byl věnován a podporu Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Gloria, který sídlí v Praze na Barrandově a pomáhá matkám s dětmi, které se ocitly v těžké životní situaci a často ztratily střechu nad hlavou. Na podzim loňského roku naše nadace převzala za účasti kardinála Duky nad tímto azylovým domem dlouhodobý patronát,“ uvedla předsedkyně správní rady NADACE AGEL Ing. Iveta Ostruszková, MBA. Kromě uhrazení startovného mohli účastníci turnaje nadaci finančně přispět také na místě. Připravena pro ně byla dražba neobvyklých zážitkových balíčků, mezi kterými byly například vstupenky na tenisový turnaj US OPEN do New Yorku nebo možnost lovit v jediné české oboře s chovem vzácného bílého daňka.

„Cenu do dobročinné dražby darovaly také Třinecké železárny, a to jedinečnou komentovanou exkurzi podnikem zahrnující návštěvu vysoké pece. Společně s dalšími příspěvky a se startovným činil výtěžek turnaje 1,2 miliónu korun, za což patří všem přispěvatelům obrovský dík,“ upřesnila Iveta Ostruszková. Celým dnem provázela účastníky golfového turnaje herečka a moderátorka Jitka Kocurová. „Na této akci spolupracuji s nadací už čtvrtým rokem a mám radost z toho, že se pokaždé podaří získat více prostředků pro ty nejpotřebnější z nás,“ řekla Jitka Kocurová. Po náročném golfovém klání byli vyhlášeni vítězové ve všech kategoriích. Vítězným týmem se stal stejně jako v loňském roce flight složený ze zástupců Raiffeisenbank.