NADACE AGEL pomáhala

Zlatá tretra přinesla sportovní podívanou i splněné sny

17. 8. 2016

Dvěma handicapovaným sportovním fanouškům splnila sny NADACE AGEL. Organizátor atletického mítinku podpořil šekem na 50 tisíc korun Středomoravskou nemocniční.

Text: Mgr. Radka Miloševská / Foto: Mgr. Radka Miloševská, Pavel Lebeda

Pětapadesátý ročník atletického mítinku Zlatá tretra, který se konal v květnu v Ostravě, byl spojen nejen s atraktivní sportovní podívanou, ale také s dobročinností. V rámci předprogramu mezinárodního mítinku splnila NADACE AGEL sen pětiletému chlapci Štěpánovi a mladé vozíčkářce Daniele. Pětiletý Štěpán z Ostravy, který se narodil předčasně a již od narození má postiženou jednu nožičku a je odkázán na chůzi o berlích, převzal z rukou oštěpaře a ředitele atletického mítinku Jana Železného šek od NADACE AGEL v hodnotě 10 tisíc korun na nákup speciální kompenzační pomůcky. 

 

Malý Štěpán měl zároveň možnost se s oštěpařem osobně seznámit, vyfotit se s ním a dokonce si společně zatrénovat hod do dálky. „NADACE AGEL nás již v minulosti podpořila příspěvkem na hiporehabilitace, tedy speciální rehabilitace na koňském hřbetu, díky kterým dělá Štěpán vždy obrovské pokroky. Setkání s Janem Železným pro nás bylo obrovským zážitkem a poctou,“ uvedla maminka Štěpánka paní Markéta Kaločová. Mladá vozíčkářka Daniela, která je velice aktivní a věnuje se sportu boccia, si vždy přála na vlastní oči vidět své sportovní idoly a právě tento sen se Daniele splnil díky NADACI AGEL, která jí darovala dvě vstupenky na hlavní program Zlaté tretry. 

Podpořit dobrou věc se rozhodl také samotný organizátor atletického mítinku, společnost TK PLUS, která darovala šek na 50 tisíc korun Středomoravské nemocniční. V úvodu sportovního mítinku šek předal jednatel společnosti PhDr. Miroslav Černošek, Ph.D., primáři dětského oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Josefovi Tenorovi. „Podpory si nesmírně vážíme. Prostředky budou využity pro potřeby dětí vyžadujících dlouhodobou plicní ventilaci na našem oddělení. Na tuto péči jsou bohužel prostředky ze zdravotního pojištění omezeny, a tak mám radost, že budeme moci těmto pacientům, ke kterým se život zachoval velmi krutě, zlepšit kvalitu života,“ sdělil primář MUDr. Josef Tenora.