NADACE AGEL pomáhala

Speciální pomůcky od NADACE AGEL pomohou trojici dětí s dětskou mozkovou obrnou

2. 10. 2016

Kompenzační pomůcky byly dětem předány prostřednictvím neziskové organizace Hašle, která se zabývá pomocí dětem se zdravotním a tělesným postižením.

Text: Bc. Lucie Drahošová / Foto: archiv organizace Hašle

Nové speciální kočárky, houpačku či speciální kolo si nově může užívat trojice dětí s dětskou mozkovou obrnou z Brna, které podpořila NADACE AGEL. Malý Denisek, Kubík a Alenka získali od nadace příspěvek v celkové výši 60 tisíc korun, který by měl přispět ke zlepšení zdravotního stavu dětí i zkvalitnění života jejich rodin. Kompenzační pomůcky byly dětem předány prostřednictvím neziskové organizace Hašle, která se zabývá pomocí dětem se zdravotním a tělesným postižením a která také o příspěvek pro děti žádala. „Rodiče těchto dětí se na nás obrátili s prosbou o pomoc v situaci, kdy nebyli schopni z vlastních zdrojů pořídit svým dětem potřebné kompenzační pomůcky. V návaznosti na tuto skutečnost jsme se my obrátili na NADACI AGEL, které jsme moc vděční za finanční podporu,“ říká Michaela Rennerová z brněnské organizace Hašle. 

Denisek a Alenka získali díky NADACI AGEL nový speciální kočárek, který pomůže jak jim, tak i jejich rodičům – nejen k pohodlné přepravě dětí, ale i správnému polohování. Kubík, který je už větší, dostal speciální kolo Zefyr a také speciální houpačku, které mu hravou formou pomáhají rehabilitovat. „Každé z těchto dětí, Kubík, Denisek i Alenka, mělo nelehký vstup do života. Když vidíme sílu dětí se zlepšovat, nevzdávat se a rovněž cítíte tu silnou oporu ze strany rodiny, rozhodli jsme se i my, za nadaci, pomoci alespoň tímto způsobem,“ říká manažerka NADACE AGEL Bc. Viktorie Sládková. „Pro rodiče i děti z těchto rodin je to opravdu velká pomoc. Bez příspěvků by si mohli drahé speciální vybavení jen těžko dovolit. Děkujeme za pomoc, “ uzavírá Michaela Rennerová.