NADACE AGEL pomáhala

Charitativní golfový turnaj NADACE AGEL vynesl 700 tisíc korun

21. 7. 2016

Dobročinnou akci podpořili špičkoví sportovci – Radek Štěpánek, Ondřej Bank a Aleš Loprais, kteří věnovali dary do dobročinné aukce a osobně se turnaje také zúčastnili.

Text a foto: Mgr. Radka Miloševská

Jan Železný, Radek Štěpánek, Ondřej Bank a Aleš Loprais byli ozdobou třetího ročníku charitativního golfového turnaje NADACE AGEL, který se konal tradičně v Golf Clubu Mstětice u Prahy. Celkový výtěžek charitativního turnaje, jehož součástí byla také dražba, překročil rekordní částku 700 tisíc korun. Startovní listinu turnaje na osmnáctijamkovém hřišti zaplnila jména více než 60 golfistů, mezi nimiž byl také nejlepší oštěpař všech dob, držitel tří zlatých a jedné stříbrné medaile z olympijských her Jan Železný, který na turnaji oslavil své jubilejní 50. narozeniny. Celkovým vítězem letošního ročníku turnaje, který se hrál systémem texas scramble, se stal tým Raiffeisenbank. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří naši nadaci podpořili svou účastí i štědrými příspěvky,“ uvedl při závěrečném ceremoniálu předávání cen předseda dozorčí rady společnosti AGEL Ing. Tomáš Chrenek, Ph.D. Dobročinnou akci podpořili také špičkoví sportovci – Radek Štěpánek, Ondřej Bank a Aleš Loprais, kteří věnovali dary do dobročinné aukce a osobně se jí také zúčastnili. 

„Golfový turnaj byla radost moderovat! V rámci aukce padalo tolik příhozů, že jsem to ani nestíhala sledovat. A potvrzuje to i získaných 700 tisíc korun. Takový úspěch jsem ještě nezažila," uvedla Jitka Kocurová, která golfový turnaj stejně jako v minulých letech moderovala. „Výherci aukce si odnesli například raketu podepsanou Novakem Djokovičem, šek na hodinu tenisu s Radkem Štěpánkem, kombinézu Aleše Lopraise, ve které projel rallye, či lyžařské hůlky a soukromou hodinu lyžování s Ondřejem Bankem,“ uvedla manažerka NADACE AGEL Viktorie Sládková s tím, že aukce předmětů se konala k příležitosti pátého výročí založení nadace. Od svého vzniku v roce 2011 nadace podpořila přes 350 žadatelů celkovou částkou přesahující 8 miliónů korun. Golfový turnaj NADACE AGEL spojuje charitu, golf a příjemně strávený čas pod širým nebem. Mezi šedesátkou hráčů, kteří se golfového turnaje účastnili, převažovali zástupci různých firem, kteří se rozhodli podpořit seniory, rodiny v nouzi a handicapované, kteří se každodenně na nadaci obracejí s prosbou o pomoc v těžké situaci.

VÝHERCI TURNAJE
1. Místo
Tutass Barbara, Rous Filip, Růžička Marek, Bartoníčková Jitka
2. Místo
Chreneková Dušana, Choma Marián, Blaško Jozef, Vrba Libor
3. Místo
Prokeš David, Vosáhlo Luboš, Kratochvíl Jaroslav, Máčel Igor