NADACE AGEL pomáhala

Nejkrásnější dárek k narozeninám dostala vozíčkářka díky NADACI AGEL

26. 3. 2015

Když se tenista dozvěděl, že Nikol slaví osmnáctiny těsně před konáním Davisova poháru v Ostravě, rozhodl se pro ni ve spolupráci s NADACÍ AGEL připravit překvapení.

Text a foto: Mgr. Radka Miloševská

Obrovské narozeninové překvapení čekalo na čerstvě plnoletou vozíčkářku Nikol. NADACE AGEL pro ni připravila setkání s jejím vzorem, tenistou Radkem Štěpánkem, který oslavenkyni přímo v ostravské ČEZ Aréně na Davis Cupu předal za nadaci šek ve výši 70 tisíc korun na nový vozíček. Mladá vozíčkářka a zároveň „boccistka“ (boccia je speciálně upravená verze pétanque pro vozíčkáře) Nikol měla možnost se se slavným tenistou potkat díky NADACI AGEL již v loňském roce na jaře. A protože jsou oba sportovci tělem i duší, jejich přátelství od té doby trvá, a to především díky SMS zprávám. „Vždycky, když hrál Radek někde na Moravě, dal mi vědět a přijeli jsme mu i s rodinou fandit na tribunu,“ prozradila Nikol Vlochová. Když se Radek Štěpánek dozvěděl, že Nikol slaví osmnáctiny těsně před konáním Davisova poháru v Ostravě, rozhodl se pro ni ve spolupráci s NADACÍ AGEL připravit pořádné narozeninové překvapení. Nic netušící dívka, která se stejně jako v minulých letech vydala fandit českému týmu na utkání Davis Cupu, byla doslova šokována, co je pro ni připraveno. Na setkání jí totiž Radek Štěpánek předal šek NADACE AGEL v hodnotě 70 tisíc korun na nový ultralehký mechanický vozíček. 

Prostředky v celkové výši 130 tisíc korun pro NADACI AGEL vysbíral jako její patron sám tenista. A protože se s Nikol již zná a ví, že život handicapovaných není jednoduchý a vyžaduje mnoho financí, rozhodl, že budou prostředky určeny přímo jí. „Prvních 70 tisíc korun směřuje na nový vozíček. Zbylou částku má u nás Nikol uschovanou, a jakmile určí, co by dále potřebovala, bude vyplacena zbylá částka,“ uvedla výkonná ředitelka NADACE AGEL Mgr. Denisa Rísová s tím, že Nikol až do poslední chvíle netušila, že dostane nový vozíček. Nadace společně s maminkou a dodavatelskou firmou před dívkou předstírala, že všechny míry a další údaje poslouží pouze k opravě již nevyhovujícího starého vozíčku. „Zařizování nového vozíčku vyžadovalo mnoho telefonních hovorů a spoustu příprav. V jednu chvíli už Nikol pojala podezření, že na ni něco chystáme, ale naštěstí se nám vše podařilo do poslední chvíle utajit,“ prozradila maminka Nikoly. O drobné dárky nebyl ochuzen ani Radek Štěpánek, pro kterého měla Nikol připraven svůj dres boccia týmu Handicap sport club Havířov a také originální pálenku s tenisovým míčkem uvnitř.