Nemocnice AGEL Podhorská

Pacientům Podhorské nemocnice krátí chvíle šedesátka nových televizí

28. 2. 2020

Televize jsou umístěny přímo na pokojích pacientů, a to na všech odděleních a pacienti je samozřejmě mohou využívat zcela zdarma, bez poplatků.

Text: Bc. Petra Martynková

Krásný dárek pořídila pro své pacienty Podhorská nemocnice. Jde o šest desítek nových televizorů, díky kterým pacienti v Rýmařově a Bruntále nepřijdou o své oblíbené seriály, zprávy či dokumenty. Nákup a instalace nových zařízení vyšla Podhorskou nemocnici na téměř 250 tisíc korun. Nemocnice tak reaguje na přechod na nový signál DVB-T2. „Jedná se o kompletní obměnu TV přijímačů a příslušenství tak, aby byly technicky způsobilé při nástupu modernějšího vysílání. Snažíme se neustále zvyšovat komfort pacientů a samozřejmě si uvědomujeme, že čas v nemocnici může běžet pomaleji, takže televize jsou příjemným zpestřením,“ říká předseda představenstva Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., s tím, že jak v Bruntále, tak i v Rýmařově je po 30 kusech televizí, které jsou umístěny přímo na pokojích pacientů, a to na všech odděleních a pacienti je samozřejmě mohou využívat zcela zdarma, bez poplatků. 

Pacientům je rovněž k dispozici bezplatné wifi připojení, které je už v nemocnicích patřících do skupiny AGEL standardem. Další příležitostí k ukrácení dlouhých chvílí během pobytu v nemocnici jsou „knihobudky“ − místa pro volné a bezplatné půjčování a sdílení knih. Projekt vznikl v Podhorské nemocnici již v roce 2016. Pacienti, ale i jejich návštěvy se mohou do knihy začíst v čekárně, odnést si ji na pokoj, ale třeba i domů a na oplátku přinést jinou knihu, kterou již nepotřebují nebo o kterou se chtějí s ostatními podělit. „Klasická knihovnička je součástí mnoha oddělení, ale pacienti většinou vypůjčenou knihu nestačí dočíst. Pomohli jsme jim tak vyřešit problém tím, že si knihu prostě odnesou domů,“ shrnuje předseda představenstva Podhorské nemocnice RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D.