Nemocnice AGEL Podhorská

Pacientům rehabilitace Podhorské nemocnice slouží nové vybavení

23. 8. 2017

Přístroje nabízejí terapeutickou léčbu pomocí ultrazvuku, elektroterapie, laserové i magnetické terapie, včetně jejich kombinace.

Text: Bc. Lucie Drahošová / Foto: archiv Podhorské nemocnice

Modernější elektroterapii, ultrazvukovou či laserovou terapii a také magnetoterapii si mohou nově užívat pacienti rehabilitačního oddělení Podhorské nemocnice. Zdravotnické zařízení zakoupilo pro obě svá pracoviště v Bruntále i Rýmařově nové moderní přístroje, které zdravotníkům umožňují poskytovat širší spektrum péče a pacientům nabízejí komfortnější podmínky. Výše investice do nového vybavení k fyzioterapii přesáhla částku 110 tisíc korun. Nově zakoupené kombinované přístroje značky BTL nabízí konkrétně neinvazivní terapeutickou léčbu pomocí ultrazvuku, elektroterapie, laserové i magnetické terapie, včetně jejich kombinace. 

„Přístroje nabízejí široký výběr kombinovaných jednotek, které mohou zahrnovat libovolnou kombinaci elektroléčby, ultrazvuku, laseru a magnetoterapie. Každý systém poskytuje různé funkce a vlastnosti tak, aby splňovaly všechny potřeby terapie na míru daného pacienta,“ vysvětluje Ivana Mročková, vedoucí fyzioterapeut Podhorské nemocnice, s tím, že kromě maximálně moderní a individuální léčby nabízí BTL přístroje navíc i výhodu pro obsluhující personál, a to v podobě jednoduchého ovládání pomocí rozměrného displeje. Přístroj je určen pro pacienty se širokou škálou obtíží, od bolestí po úrazech a operacích, přes bolesti při degenerativních a revmatických onemocněních, až po bolesti související s onemocněními páteře a velkých kloubů. Zároveň ale přístroj pomáhá i k posílení svalstva. „Zakoupený kombinovaný přístroj, který na našich pracovištích nahradil starší zařízení, slouží k terapii v podstatě veškerých obtíží horních i dolních končetin a také zad,“ uzavírá Ivana Mročková s tím, že zařízení poslouží více než tisícovce pacientů každý měsíc. Kromě nového přístrojového vybavení navíc Podhorská nemocnice investovala také do vybavení oddělení, které nyní nově disponuje i novými moderními lůžky v hodnotě 20 tisíc korun.