Nemocnice AGEL Podhorská

Pobyt v Podhorské nemocnici pacientům zpříjemní bezplatné surfování po internetu

2. 6. 2013

Internet pomáhá být pacientům v kontaktu se svými blízkými. Ocení jej také lidé pracující, a to vzhledemk tomu, že díky internetu lze dnes často pracovat na dálku.

Text: Ing. Hana Szotkowská

Podhorská nemocnice pokryla v Bruntále svůj areál bezdrátovým připojením k internetu. Díky tomu mohou hospitalizovaní pacienti surfovat po celosvětové síti přímo z lůžka. Připojení mohou využívat také pacienti ve většině čekáren ambulancí. Mohou si tak třeba zkrátit čas při čekání na ošetření. Nově nemocnice zavedla bezdrátové připojení
k internetu také na lůžkovém oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny v Rýmařově.

„Cílem nové služby je zpříjemnit pacientům pobyt mimo domov a zaměstnání. Majitelé notebooků, tabletů nebo »chytrých« telefonů se nyní mohou připojit na internet prostřednictvím wifi přímo z lůžka a mohou si krátit čas surfováním po síti,“ vysvětluje vedoucí IT oddělení Podhorské nemocnice Ing. Michal Rampula. Podhorská nemocnice sice dříve poskytovala připojení k internetu na lůžkových odděleních, ale pouze na vyžádání a prostřednictvím kabelu (LAN). Připojit se tak mohli pacienti pouze na určitých místech. Teď se mohou pacienti v nemocnici připojit na internet prakticky kdekoliv, včetně ambulantního traktu. „Internet pomáhá být pacientům v kontaktu se svými blízkými. Ocení jej také lidé pracující, a to vzhledem k tomu, že díky internetu lze dnes často pracovat na dálku. Věříme, že tato novinka přinese pacientům větší komfort a pomůže zpříjemnit pobyt v nemocničním prostředí, neboť hospitalizace je pro každého člověka velkým zásahem do běžného života,“ dodává ředitel Podhorské nemocnice MUDr. Marián Olejník, MBA.

Podhorská nemocnice v posledních letech trvale investuje do zkvalitňování svých služeb i přístrojového vybavení. Od roku 2005, kdy skupina AGEL převzala obě pracoviště v Rýmařově a Bruntále, investice přesáhly více než 80 miliónů korun. Nemocnice například koupila nový CT přístroj za deset miliónů korun, čtyři nové ultrazvukové přístroje, nebo monitorovací telemetrický přístroj za 1,5 miliónu korun. Letos také otevřela nové plně digitalizované RDG pracoviště v Rýmařově.