Nemocnice AGEL Podhorská

Ministryně Ludmila Müllerová navštívila Podhorskou nemocnici v Rýmařově

2. 4. 2013

Ředitel Podhorské nemocnice MUDr. Marián Olejník, MBA: Návštěvy paní ministryně si samozřejmě velice vážíme. Potěšilo nás, že se ministryně o nemocnici zajímá, a také že kladně ocenila naše oddělení sociální hospitalizace.

Text: Mgr. Marek Pavliš, Ing. Tomáš Želazko / Foto: Mgr. Marek Pavliš

Oddělení sociální hospitalizace Podhorská nemocnice v Rýmařově navštívila v lednu ministryně práce a sociálních věcí Ing. Ludmila Müllerová. Stalo se tak v rámci pracovní návštěvy Bruntálska, při níž ministryni doprovázeli členové regionální samosprávy.

V rámci návštěvy Podhorské nemocnice v Rýmařově zavítala nejprve na oddělení sociální hospitalizace. Zde se zajímala o chod oddělení a spokojenost klientů s péčí. Návštěva ministryně pokračovala diskusí s vedením nemocnice a zástupci regionální samosprávy, mezi nimiž nechyběli starosta města Rýmařova Ing. Petr Klouda či starosta Bruntálu Ing. Petr Rys, MBA. „Jsem potěšena, že jsem se mohla setkat se členy místní samosprávy i nemocnice a vést diskusi například k otázkám financování sociálních lůžek,“ uvedla ministryně Ludmila Müllerová.

Rozhovory se dotýkaly také oblastí sociální politiky, sociálního systému, zaměstnanosti a jejich regionálních specifik. „Návštěvy paní ministryně v Podhorské nemocnici si samozřejmě velice vážíme. Potěšilo nás, že se ministryně o nemocnici a region zajímá, a také že kladně ocenila naše oddělení sociální hospitalizace,“ dodal ředitel Podhorské nemocnice MUDr. Marián Olejník, MBA.

Ing. Ludmila Müllerová, která dlouhou dobu žila na Bruntálsku, se stala ministryní práce a sociálních věcí v listopadu 2012. Její vůbec první služební cesta vedla do Krnova, Bruntálu a Rýmařova. Ministryně v rámci pracovní cesty po Bruntálsku navštívila například krnovskou pobočku OSSZ či Úřad práce v Bruntále. „Nejde o to, že tento region osobně znám, ale hlavně jsou zde lokality s nejvyšší nezaměstnaností a sociálními problémy. Přijela jsem si vyslechnout názory místních samospráv. Hodlám navštěvovat podobná místa v České republice, abych si udělala představu, jak jim může ministerstvo pomoct při řešení sociálních problémů," uvedla ministryně.

Posláním oddělení sociální hospitalizace Podhorské nemocnice v Rýmařově, jenž ministryně v Rýmařově navštívila, je poskytovat dlouhodobou individuální péči těm osobám, které potřebují z důvodu svého závažného zdravotního stavu či vysokého věku 24 hodinovou péči. Prostřednictvím odborného personálu oddělení zajišťuje kvalitní pobytovou službu osobám s lehkou, středně těžkou nebo úplnou závislostí. Služby zajišťuje osobám, u kterých již pominuly důvody zdravotní hospitalizace, ale ještě nejsou vytvořeny podmínky pro jejich propuštění do domácí péče. Formou celoročního pobytu oddělení poskytuje individuální sociální, ošetřovatelskou, rehabilitační i zdravotní péči, dále celodenní stravování a ubytování ve 2 a 3 lůžkových pokojích. Více informací o oddělení naleznete na webu Podhorské nemocnice www.podhorska.cz.

Ministryně práce a sociálních věcí nebyla první významnou vládní návštěvou v našich zdravotnických zařízeních. Před časem navštívili Šumperskou nemocnici a Nemocnici Podlesí velvyslanec Izraele v České republice. Zhruba před pěti roky do Prostějovské nemocnice zavítal někdejší ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek, MBA.

Současný ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc, loni v lednu přijel na pracovní návštěvu do Nemocnice Podlesí. Společně se členy zdravotního výboru se seznámil s chodem soukromého zdravotnického zařízení, prohlédl si prostory nemocnice a zavítal na některá oddělení, aby se seznámil s jejich provozem. Ministr si prohlédl také novou moderní přístrojovou techniku za desítky miliónů korun, kterou nemocnice několik týdnů před jeho příjezdem uvedla do provozu.