Nemocnice AGEL Šternberk

Ambulance Nemocnice Šternberk v Litovli v modernějších prostorách

26. 2. 2016

V Lékařském domě také nově zahájila provoz ortopedická ambulance s návazností na operační léčbu v Nemocnici Šternberk a Nemocnici Prostějov.

Text: Ing. Tomáš Želazko, Mgr. Radka Miloševská / Foto: Mgr. Gabriela Holíková

Do větších a moderněji vybavených prostor se přestěhovaly některé ambulance Nemocnice Šternberk v Litovli. Šternberské zdravotnické zařízení přesunulo revmatologickou, diabetologickou a nefrologickou ambulanci z budovy polikliniky do nově zrekonstruovaného Lékařského domu, který si vedení nemocnice pronajalo. Nově v Lékařském domě také zahájila provoz ortopedická ambulance s návazností na operační léčbu v Nemocnici Šternberk a Nemocnici Prostějov. Také poslední plánovaná gynekologická ambulance Nemocnice Šternberk zahájí svou činnost v nejbližších měsících v nových prostorech Lékařského domu. Na pacienty čeká v Lékařském domě nejen špičkové vybavení a služby, ale i estetické a příjemné zázemí.

„Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu pro naše pacienty a stávající prostory už našim vysokým požadavkům nevyhovovaly. Důvody, které nás k přestěhování vedly, byly nevyhovující a kapacitně nedostačující prostory našich ambulancí na poliklinice, kdy jsme se o jednu ambulanci ještě dělili s jinou lékařkou. Hlavním smyslem stěhování bylo, aby se pacienti cítili dobře a měli k dispozici maximální komfort a soukromí i při ambulantním ošetření," řekl náměstek pro léčebně preventivní péči Nemocnice Šternberk MUDr. Marek Polách, MBA, s tím, že v poliklinice zůstává Nemocnici Šternberk v provozu pouze odběrová místnost a základní laboratoř. Vedení nemocnice podle zájmu a poptávky pacientů rozšířilo ordinační dobu ambulancí diabetologie, revmatologie, nefrologie. „Zejména u diabetologické ambulance bylo potřebné navýšení ordinačních dnů ze dvou na tři dny,“ uvedl náměstek. Podle něj spektrum nabízených služeb a výkonů zůstává pro pacienty ve stávajících ambulancích stejné, s rozšířením o péči ortopedickou a v blízké době i gynekologickou.

Na detašované ambulance mohou docházet pacienti s kloubními obtížemi a nemocemi pohybové soustavy, pacienti s cukrovkou a také lidé trpící onemocněními ledvin. Po zahájení provozu gynekologické ambulance zde budou vyšetřovány a vedeny těhotné ženy, budoucí maminky, s přímou návazností na výbornou nově zrekonstruovanou porodnici v Nemocnici Šternberk. Investice do nových ambulancí zatím přišly na desítky tisíc korun, přičemž byly vybaveny novým nábytkem a vyšetřovacími lehátky. Vedení počítá s vybavením gynekologické ambulance novým ultrazvukovým a kardiotokografickým přístrojem. Ambulance i čekárny nyní odpovídají standardům současné doby. „Cílem přemístění ambulancí bylo i větší, příjemnější, komfortnější a modernější prostředí jak pro pacienty, tak i pro personál,“ uzavírá náměstek Polách.