Nemocnice AGEL Šternberk

Odborná masáž plosek nohou v Nemocnici Šternberk dokáže vrátit organismu přirozené regenerační schopnosti

28. 5. 2013

Rehabilitační oddělení Nemocnice Šternberk začalo svým klientům nabízet novou metodu.

Text a foto: Bc. Radka Baková

Reflexní terapie plosek nohou podporuje regenerační schopností organismu jako celku i jednotlivých orgánů. Terapie navozuje u masírovaných klientů psychickou i fyzickou relaxaci, odstraňuje pocity těžkých nohou a zlepšuje stabilitu při chůzi. K terapii není nutné doporučení praktického lékaře, zájemci se mohou na oddělení rovnou objednávat k proceduře.

„Stlačováním a hlazením bodů na chodidle ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány. Při poruše funkce orgánu dochází ke změně citlivosti, bolesti, i v příslušné projekční oblasti na plosce nohy, a proto je možné pomocí této metody odhalit různé problémy. Speciální masáží chodidla pak můžeme klientovy potíže zmírnit nebo dokonce odstranit,“ popisuje vedoucí fyzioterapeutka Bc. Zuzana Homolová s tím, že terapie je vhodná především u poúrazových stavů, při léčbě neplodnosti, při zažívacích potížích, poruchách spánku, při bolestech zad, plotének a krční páteře a mnoha dalších potížích. 

„Je-li některá reflexní ploška na chodidle velmi bolestivá a dokonce i lehký tlak působí bolest, pak dané místo pouze hladíme. Řídíme se vždy subjektivními pocity pacienta a starým osvědčeným „někdy méně znamená více“. Extrémní citlivost může někdy znamenat, že v orgánu je například akutní zánět. Proceduru je potřeba opakovat, nejlépe pravidelně aspoň jednou za měsíc,“ doplňuje Bc. Zuzana Homolová.

Promasírováním plosek nohou se tělo stává odolnějším a vyrovnanějším. Reflexní masáž je doporučováno podstupovat pro podpoření regenerace pravidelně. Klient si může vybrat, zda podstoupí terapii v délce 30 minut (za 150 korun) či 60 minut (za 250 korun). Objednání je možné na telefonním čísle 585 087 333.