Nemocnice AGEL Přerov

Dětská kardiologická ambulance v Přerově nabízí více komfortu

16. 12. 2019

Současné prostory nabízejí nesrovnatelně vyšší pohodlí pro dětské pacienty i zdravotní personál.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Barbora Olejníková

Kardiologická ambulance dětského oddělení Nemocnice Přerov nabízí pacientům více komfortu na novém místě. Ambulance se přestěhovala z dosavadních provizorních prostor umístěných u dalších ambulancí dětského oddělení do nově zmodernizované a zařízené ambulance v přízemí Pavilonu pro matku a dítě. Investice do rekonstrukce nové ambulance přišla na 250 tisíc korun. Současné prostory nabízejí nesrovnatelně vyšší pohodlí pro dětské pacienty i zdravotní personál. „Přesunutí ambulance do nově zrekonstruovaných prostor bylo z hlediska provozu zcela nezbytné.

Dosud bylo z důvodů kapacitního vytížení ostatních ambulancí nutné provozovat dětskou kardiologickou ambulanci ve zcela nevyhovujících prostorách, kde chyběl jak dostatek klidu k vyšetření nejmenších pacientů, tak dostatek soukromí pro vyšetření starších dětí a adolescentů,“ říká lékař kardiologické ambulance MUDr. Jan Smýkal s tím, že díky nové ambulanci mohou vyhovět s vyšetřením většímu počtu dětských pacientů, a to vše v komfortním, klidném a příjemném prostředí. 

Dětská kardiologická ambulance přerovské nemocnice ošetří každý rok okolo 1 500 pacientů a počty mají spíše vzestupnou tendenci. „Důvodem je skutečnost, že v současné době se jedná o jedinou ambulanci dětské kardiologie v okrese Přerov. Ošetřujeme celé spektrum pediatrických pacientů, tedy od narození do ukončeného 18 roku věku. Ve spektru novorozenců a nejmenších dětí jde v drtivé většině případů o vyloučení strukturální vrozené vady srdce, ve spektru starších pacientů se přidávají problémy srdečních arytmií a v současné době narůstající problém hypertenze v dětském věku,“ doplnil MUDr. Smýkal. 

V rámci rekonstrukce nové ambulance byla například částečně vyměněna podlahová krytina, pořízen nový nábytek, vyměněna elektroinstalace včetně pořízení nového osvětlení, vybudována nová šatna nebo namontována klimatizace. Dětská kardiologická ambulance přerovské nemocnice je v současné době otevřená pro předem objednané pacienty v pondělky a středy od 08.00 do 15.00 hodin. V případě potřeby akutního vyšetření ale uplatňujeme individuální přístup a na základě telefonické domluvy s odesílajícím lékařem jsme schopni pacienty ošetřit i mimo oficiální ordinační hodiny. Dětští pacienti s doporučením obvodního lékaře nebo jiného odborného lékaře se mohou do kardiologické ambulance objednávat na telefonním čísle 581 271 496.