Nemocnice AGEL Přerov

Prostějovské infekční oddělení otevřelo v Přerově novou ambulanci

18. 2. 2019

Služeb ambulance mohou využít pacienti, kteří prodělali infekční onemocnění a nyní potřebují lékařský dohled, ale také zájemci s podezřením na infekční chorobu.

Text: Ing. Tomáš Želazko

Novou ambulanci pro infekční choroby otevřela Nemocnice Přerov. Ambulance je určená především lidem s podezřením na infekční chorobu a pacientům, kteří infekční onemocnění prodělali a nyní potřebují lékařský dohled. Ambulance se nachází přímo v nemocnici v budově staré neurologie vedle budovy laboratoří. Otevřena je každé pondělí a úterý, 07:30 do 12:00 a od 12:30 do 13:30. „Péče v ambulanci se zaměří na diagnostiku a terapii nejrůznějších infekčních onemocnění, jako je žloutenka, mononukleóza, borelióza, průjmová onemocnění, ale i dalšími infekčními nemocemi,“ uvádí lékařka infekčního oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Danuše Panovcová, která v Přerově povede novou ambulanci.

„Nová ambulance je určena zhruba pro 15 pacientů denně,“ doplnila lékařka. Služeb ambulance mohou využít pacienti, kteří prodělali infekční onemocnění a nyní potřebují lékařský dohled, ale také zájemci s podezřením na infekční chorobu,a to nejlépe na základě žádanky. „K dispozici budeme jak externím zájemcům, tak i pacientům přerovské nemocnice – ať už těm aktuálně hospitalizovaným, nebo propuštěným do domácí péče po prodělaném infekčním onemocnění. Věnovat se přitom budeme nejen dospělým, ale i dětem,“ vysvětluje MUDr. Panovcová. K vyšetření v infekční ambulanci je nutno se předem objednat, a to telefonicky na čísle 581 271 591. K objednání není nutné doporučení od praktického lékaře nebo jiného lékaře – specialisty, ale je vhodné k upřesnění cíle vyšetření či specifikaci infekčního onemocnění.