Nemocnice AGEL Přerov

Nemocnice Přerov slavnostně otevřela zmodernizované hematologicko-transfúzní oddělení

13. 3. 2018

Na oddělení byly vybudovány nové moderní prostory pro dárce i personál s centrální recepcí a vyvolávacím systémem.

Text a foto: Ing. Tomáš Želazko

Nemocnice Přerov po devítiměsíční dlouhé náročné rekonstrukci slavnostně otevřela hematologicko-transfúzní oddělení. Díky modernizaci a změně dispozičního uspořádání objektu mají dárci krve nebo krevní plazmy, a také personál, k dispozici moderní prostředí a mnohem větší komfort během samotných odběrů a vyšetření. Rekonstrukce oddělení včetně pořízení nábytku přišla na více než 13 miliónů korun, když investorem byl Olomoucký kraj. Slavnostního otevření se kromě vedení společnosti AGEL a společnosti Středomoravská nemocniční zúčastnil také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Za krátkou dobu jsem v přerovské nemocnici na slavnostním otevření investice již podruhé. Jsem rád, že se vždy jednalo o smysluplný projekt, který občanům přinese mnoho užitku,“ sdělil přítomným hejtman Olomouckého kraje. „Spolupráce mezi Olomouckým krajem a Středomoravskou nemocniční by mohla být vzorem i pro jiné kraje, které takto nefungují v rámci svých zdravotnických zařízení,“ řekl ve svém projevu během slavnostního otevření předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši. Na hematologicko-transfúzním oddělení byly vybudovány nové moderní prostory pro dárce i personál s centrální recepcí a vyvolávacím systémem. „Lidé určitě ocení celkovou modernizaci prostředí, která přinese pacientům i zaměstnancům daleko větší komfort během pobytu na transfúzní stanici,“ řekl MUDr. Jiří Ševčík, místopředseda představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou přerovská nemocnice patří. 

Během devět měsíců trvající rekonstrukce došlo ke kompletní výměně oken, změně dispozice pracovišť a zvýšení počtu odběrových lůžek ze čtyř na šest. „Rekonstrukce hematologicko-transfúzního oddělení se uskutečnila po zhruba 18 letech od posledních úprav a byla plánována vzhledem ke změně struktury odběrů, navýšení počtu dárců krve a novým provozním a technickým požadavkům na tato pracoviště,“ doplnil MUDr. Ševčík. Náročná rekonstrukce probíhala v průběhu roku 2017. Bylo přitom nezbytné zajistit náhradní prostory pro odběrové činnosti v areálu nemocnice. „Díky tomu mohl být zachován provoz hematologicko-transfúzního oddělení v plném rozsahu a byly zajištěny dodávky krve pro zdravotnická zařízení Olomouckého kraje,“ uvedl MUDr. Štefan Repovský, primář hematologicko--transfúzního oddělení.