Nemocnice AGEL Přerov

Přerovská nemocnice získala nové komfortní porodní lůžko

20. 9. 2013

Postel zabezpečuje snadnou obsluhu při zajištění nejvyšších kritérií bezpečnosti postele a dává porodní asistentce možnost se plně věnovat rodící ženě.

Text a foto: Ing. Tomáš Želazko

Moderní porodní lůžko za 300 tisíc korun získalo gynekologicko-porodnické oddělení přerovské nemocnice. Vysoce komfortní porodní lůžko nové generace nahradilo původní mechanické, které se v nemocnici používalo již téměř 20 let. Gynekologicko-porodnické oddělení přerovské nemocnice má nyní k dispozici tři komfortní porodní lůžka, přičemž dvě z nich slouží v Přerově již tři roky k plné spokojenosti rodiček i zdravotnického personálu.

„Moderní porodní lůžko maminkám nabízí širší výběr porodní i relaxační polohy. Je v podstatě uzpůsobeno tak, aby bylo pro ženu pomocníkem už také v první době porodní,“ vysvětlila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra gynekologicko--porodnického oddělení nemocnice. Předností lůžka je především jeho variabilnost, umožňuje vedení porodu klasickým nebo alternativním způsobem v polosedě, ve dřepu s oporou partnera, na všech čtyřech, ale také vleže na boku. Nové lůžko také nabízí rodičkám mnohem větší komfort. „Kromě relaxační i porodní polohy je výhodou pro rodičky nízká nástupní výška a dostatečná šířka ložné plochy, což vzbuzuje v rodičce od prvního okamžiku pocit klidu a bezpečí, potřebný pro bezproblémový porod. Plynule nastavitelné vyklenutí bederní opěry vyhoví specifickým potřebám každé rodičky a umožňuje zmírnění bolestí v první době porodní,“ uvádí vrchní sestra. Nová investice má i přínos pro obsluhující personál. „Výhodou je kvalitní elektrické polohování lůžka. Postel zabezpečuje snadnou obsluhu při zajištění nejvyšších kritérií bezpečnosti postele a dává porodní asistentce možnost se plně věnovat rodící ženě,“ dodává Mgr. Radmila Šimoníková. Moderní porodní oddělení nabízí budoucím maminkám uzavřené porodní boxy, jež poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampa. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.

V loňském roce se narodilo v Nemocnici Přerov 881 miminek. Mezi dětmi bylo 467 chlapců, 414 dívek a osm dvojčátek.