Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí

Nemocnice Podlesí má trojici nových výtahů za tři milióny korun

25. 8. 2016

Pacientům i zaměstnancům přinesou nové výtahy kromě lepší estetiky i větší bezpečnost, spolehlivost a vyšší komfort při manipulaci s pacienty na lůžkách či na vozíčcích.

Autor: Bc. Lucie Drahošová / Foto: Marcela Šimandlová

Pacienti Nemocnice Podlesí, stejně jako její zaměstnanci či návštěvníci, mají nově k dispozici modernější a spolehlivější výtahy. Trojice nových výtahů v hodnotě přes tři milióny korun slouží k přepravě osob i transportu stravy na lůžková oddělení nemocnice. Pro pacienty a zaměstnance znamenají nové výtahy vyšší komfort, příjemnější prostředí i lepší bezpečnost při přepravě na jednotlivá oddělení. „Hlavním důvodem výměny výtahů byl nevyhovující technický stav původních zařízení. Nové výtahy jsou oproti původním prostornější, modernější, ale především daleko bezpečnější a spolehlivější,“ shrnuje hlavní výhody nových zařízení Rostislav Franek, vedoucí provozně-technického oddělení Nemocnice Podlesí. 

Dvojice nových nerezových výtahů je rozměrnější a slouží i k přepravě pacientů na lůžkách, kteří jsou hospitalizováni například na odděleních kardiochirurgickém, kardiologickém, či anesteziologicko-resuscitačním. Třetí výtah pak slouží k transportu stravy pro pacienty Nemocnice Podlesí z nemocniční jídelny. Celá investice přišla nemocnici na více než tři miliony korun a výhody přinese jak pacientům, tak i personálu. „Pacienti na lůžkách se v nových moderních výtazích jistě budou cítit klidnější a prostředí pro ně bude příjemnější. Zaměstnanci pak kromě lepší estetiky ocení i spolehlivost a vyšší komfort při manipulaci s pacienty na lůžkách či na vozíčcích,“ uzavírá Rostislav Franek. 

O lepší prostředí pro pacienty i zaměstnance přitom nemocnice usiluje dlouhodobě, a také investice do příjemnějšího prostředí probíhají v nemocnici pravidelně. Například v minulém roce nemocnice investovala do celkové obnovy venkovního prostoru u kavárny a jídelny, kde vzniklo nové komfortnější zahradní posezení s novou dlažbou, zabudovanými slunečníky i novým plotem. Pacientům i návštěvníkům rekonstrukce umožnila pohodlnější pohyb po venkovní terase i příjemnější prostředí pro chvíle strávené na čerstvém vzduchu. Největší investicí nemocnice bylo v roce 2013 otevření nového hybridního operačního sálu v hodnotě více než 120 miliónů korun. Díky této investiční akci, která byla jednou z největších v rámci celé skupiny AGEL, má aktuálně Nemocnice Podlesí jeden z nejmodernějších hybridních operačních sálů ve střední Evropě.