Nemocnice AGEL Nový Jičín

Rekonstrukce v novojičínské porodnici přinesla několik novinek

25. 4. 2020

Porodnice Nemocnice Nový Jičín patří mezi regionálně vysoce vyhledávaná zařízení. Rodit sem přijíždějí ženy z celého Novojičínska, ale mnohdy i ze vzdálenějších míst z celého kraje.

Text: Martin Janík, Ing. Tomáš Želazko / Foto: Martin Janík

Kompletně zrekonstruovaný zákrokový sál pro operační porody, komfortně dovybavené porodní boxy, nové lékařské vybavení a mnohé další nabízí zrekonstruované gynekologicko-porodnické oddělení novojičínské nemocnice. Cílem investice, která přesáhla 4 milióny korun, bylo nabídnout rodičkám a jejich novorozencům nejen větší komfort, ale i kvalitnější péči. V rámci tříměsíční rekonstrukce byl v původních prostorách nově upraven porodní zákrokový sál a navazující prostory zázemí pro novorozence i zdravotníky, které se dočkaly podhledového LED osvětlení, nových antistatických podlah a keramických či kovových obkladů stěn, nových kovových automaticky posuvných dveří či novorozeneckého resuscitátoru. 

Změn doznaly i samotné porodní boxy, kde může rodička i s doprovodem využít nově hydromasážní vanu, nový sprchový kout s hydromasážní hlavicí, gymnastické a relaxační pomůcky. „Chtěli bychom poděkovat všem pacientům, jejich rodinným příslušníkům i zaměstnancům za trpělivost a shovívavost, kterou během rekonstrukce projevili,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Pavel Bartoš, Ph.D., MMED. V loňském roce porodníci v novojičínské nemocnici přivedli na svět 651 miminek, když se narodilo 349 chlapců a 302 děvčat. Porodnice Nemocnice Nový Jičín patří mezi regionálně vyhledávaná zařízení.

Rodit sem přijíždějí ženy z celého Novojičínska, ale mnohdy i ze vzdálenějších míst z celého kraje. Porodnice Nemocnice Nový Jičín se specializuje na diagnostiku vrozených vývojových vad ve 2. trimestru těhotenství. V uplynulých letech investovala porodnice do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří například nové porodní lůžka nebo kojící polštáře. Pro ženy před porodem pořádá porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu.