Nemocnice AGEL Český Těšín

Pacienti Nemocnice Český Těšín mají nové televize a křesla pro kardiaky

4. 12. 2015

Investice dosahující v souhrnu téměř 400 tisíc korun pacientům zpříjemní jejich pobyt v českotěšínském zdravotnickém zařízení.

Text a foto: Ing. Tomáš Želazko

Nejen kvalitním léčením a péčí se snaží pacientům vycházet vstříc Nemocnice Český Těšín. Zdravotnické zařízení pro nemocné nyní zakoupilo 40 nových LCD televizorů a 10 křesel pro imobilní pacienty. Investice dosahující v souhrnu téměř 400 tisíc korun pacientům určitě zpříjemní jejich pobyt v nemocnici. Dosud v českotěšínské nemocnici měli pouze 20 televizorů. Nové moderní televizory jsou nyní umístěny přímo na pokojích pacientů. Pro hospitalizované pacienty je velice důležitá náplň volného času a televize v tomto případě hraje významnou roli. „Televize jsou jedním z nástrojů aktivizace dlouhodobě ležících pacientů, kterým často schází dostatek vizuálních a sluchových podnětů. Tímto lze podporovat jejich kognitivní funkce, trénovat paměť, nebo jen zlepšovat jejich náladu. Nejoblíbenějším programem našich pacientů je televizní stanice Šlágr a také jsou vyhledávané polské programy,“ uvádí předsedkyně představenstva Nemocnice Český Těšín MUDr. Barbora Zbránková. 

Vzhledem ke zdravotnímu stavu pacientů Nemocnice Český Těšín, z nichž převážná většina je těžce nemocných klientů s omezeným pohybem a s onemocněním kardiovaskulárního aparátu, se vedení zdravotnického zařízení rozhodlo pro koupi 10 kardiackých křesel. Tato moderní polohovatelná křesla mají pro pacienty terapeutický přínos a zvyšují jejich kontakt s okolím. „Křesla, která mají nosnost až 150 kilogramů, jsou velmi pohodlná. Na odděleních jsou využívána především k vertikalizaci pacientů,“ uvedla předsedkyně představenstva.

Nemocnice Český Těšín v posledních letech trvale investuje. V posledních měsících investovala například do pořízení elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi, rozšířila rehabilitační cvičebnu, nebo zakoupila speciální diagnostický přístroj pro vyšetření plochých nohou podometr. Pro pacienty také vybudovala ve svém areálu pěší trasy. Největší investiční akcí v posledních letech bylo v roce 2013 otevření moderního dvoupodlažního pavilonu, jehož součástí je dialyzační středisko provozované společností B. Braun Avitum a několik ambulancí. Stavba nového pavilonu si vyžádala investici ve výši 50 miliónů korun. „Snažíme se, aby se u nás klienti cítili co nejlépe. V příštích měsících plánujeme pořídit 20 nových polohovatelných postelí, vozíky pro imobilní pacienty nebo přístroj pro lymfodrenáž,“ dodává MUDr. Barbora Zbránková.