Nemocnice Český Těšín

Pacienti Nemocnice Český Těšín se mohou připojit zdarma k internetu

2. 7. 2014

Pacienti tak mohou v průběhu své hospitalizace využívat pestré palety internetových služeb jako zpravodajství, hry, pošta, ale mohou také mnohdy i "pracovat na dálku".

Text: Ing. Tomáš Želazko

Nemocnice Český Těšín v rámci neustálé snahy o zvyšování kvality poskytované péče zavádí novou službu. Od dubna zdravotnické zařízení umožní pacientům a návštěvníkům přihlásit se zdarma na internet prostřednictvím počítačů, chytrých telefonů či tabletů. Tato služba bude poskytována pacientům rehabilitace. Podle toho jak se osvědčí, a jak bude využívána, tak se zprovozní i na celé hlavní budově Nemocnice Český Těšín. Internet dnes považují lidé za běžnou součást svého života. Někdy ho potřebují i pacienti v nemocnici, aby se mohli spojit se svými blízkými. „Je to další z kroků, kterými reagujeme na přání našich pacientů, která nám sdělují formou dotazníkového šetření. Z nich vybíráme návrhy a připomínky na zlepšení chodu naší nemocnice. Na hlavní budově jsou často hospitalizováni klienti, kteří ve volném čase po procedurách mohou jen tak brouzdat nebo i pracovat na internetu,“ říká ředitelka nemocnice MUDr. Barbora Zbránková s tím, že vedení nemocnice do budoucna počítá s rozšířením možnosti bezdrátového internetového připojení i na další oddělení.

Pacienti tak mohou v průběhu své hospitalizace využívat pestré palety internetových služeb jako zpravodajství, hry, pošta, ale mohou také mnohdy i „pracovat na dálku“, což je samozřejmě trend dnešní doby. „Věříme, že tato novinka přinese pacientům větší komfort a pomůže zpříjemnit pobyt v nemocnici, neboť hospitalizace je pro každého člověka velkým zásahem do běžného života,“ uvádí ředitelka.

Nemocnice Český Těšín se snaží svým pacientů neustále zpříjemňovat jejich pobyt. Pro své hospitalizované pacienty například pořádají vystoupení Havířovských babek, což je vystoupení osmi vitálních seniorek se známými slezskými písněmi. Pravidelně k pacientům dochází dobrovolníci z organizace ADRA nebo přichází zahrát a zazpívat nadaní hudebníci ze Základní umělecké školy Pavla Kalety v Českém Těšíně. „Loni jsme pro hospitalizované pacienty připravili projekt muzikoterapie, v rámci které se pacienti s šamanskými bubínky, tibetskými mísami, zvonečky a dalšími exotickými nástroji nejen seznámili, ale také si na ně zahráli,“ uzavřela ředitelka Zbránková.