Nem. Valašské Meziříčí

Dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí má nové postýlky

9. 1. 2020

Postýlky jsou vybaveny novými matracemi a mají polohovatelnou část pod hlavou.

Text: Ing. Tomáš Želazko, Michal Václav, DiS. / Foto: Michal Václav, DiS.

Šest nových polohovacích postýlek získalo dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Nové vybavení pomůže nahradit starší postýlky, z nichž některé už byly na hranici své životnosti, a výrazně tak zvýší komfort nejmenších dětí během pobytu v nemocnici. Kromě postýlek dostalo dětské oddělení také pojízdné lehátko. Dárcem postýlek a lehátka v celkové hodnotě 140 tisíc korun se stal Nadační fond Jonášek. „Díky pomoci Nadačního fondu Jonášek jsme mohli zastaralé typy postýlek nahradit novými, moderními postýlkami, které plně vyhovují novým trendům a hygienickým požadavkům. Maminky i zdravotnický personál jsou s nimi velice spokojeni. Nové postýlky jsou komfortnější v tom, že jsou výškově nastavitelné a lehce se dá s nimi manipulovat,“ uvedl primář dětského oddělení MUDr. Libor Slováček. 

Postýlky jsou vybaveny novými matracemi a mají polohovatelnou část pod hlavou, což uleví zejména pacientům s dýchacími potížemi. Součástí konstrukce je tedy nastavitelná možnost výšky ložné plochy, brzdová kolečka, polohovatelný zádový díl a polohovatelná postranice. Nové dětské postýlky jsou podle předsedy představenstva Nemocnice Valašské Meziříčí MUDr. Martina Hrabovského, MBA, přínosem v rámci zvyšování kvality služeb a celkového prostředí hospitalizovaných dětí a jejich doprovodů. „Na dětském oddělení jsou hospitalizovány děti od narození do osmnácti let, kterým zde léčíme veškerá dětská onemocnění, včetně operačních diagnóz a úrazů. Proto je důležité dětským pacientům jejich pobyt u nás co nejvíce zpříjemnit a právě Nadační fond Jonášek k tomu výrazně pomáhá,“ sdělil Martin Hrabovský. 

Nadační fond Jonášek vznikl v prosinci 2010 za účelem pomoci onkologicky nemocným dětem. Zásluhu na založení fondu nese chlapec Jonášek, který díky své nemoci chtěl v budoucnu pomáhat dětem se stejným onemocněním. Jeho snem, který se měl uskutečnit po jeho uzdravení, bylo naplnit nemocné dětské tváře štěstím. Jeho představa spočívala v navštěvování a následném obdarovávání nemocných dětí formou sladkých dobrot až po drobné hračky a finanční nebo materiální pomoc onkologickému oddělení. „Svůj sen bohužel nemohl uskutečnit, proto jsme se rozhodli založit tento fond, abychom splnili přání nejen jemu, ale také stovkám jiných dětí s onkologickým onemocněním. Budeme se snažit, aby naše pomoc nebyla pouze teoretická, ale aby děti pocítily naši a jak doufáme i vaši pomoc ve skutečnosti,“ říkají samotní zakladatelé fondu Jonášek s tím, že nadační fond také pořádá každoročně benefiční akci s názvem Jonáškovo zábavné odpoledne. Benefice je zaměřena na podporu onkologicky nemocných dětí a mládeže a probíhá v prostorách amfiteátru Zámeckého parku Kinských ve Valašském Meziříčí.