Lékárna AGEL

Lékárny AGEL se rozšířily o pobočku ve Zlatých Horách

6. 5. 2019

Společnost Repharm zde otevřela již třicátou pobočkou své sítě Lékárny AGEL v České republice.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Martin Kotas

Sehnat obyčejnou krabičku léku nebo oční kapky byl donedávna pro obyvatele obce Zlaté Hory na Jesenicku velký problém. V minulém roce byla v létě uzavřena jediná lékárna v obci, takže od té doby museli pro léky jezdit do více jak 20 kilometrů vzdáleného Jeseníku. Naštěstí pro znovuotevření provozovny se rozhodla společnost Repharm, která zde otevřela již třicátou pobočkou své sítě Lékárny AGEL v České republice. „Toto je náročný kraj a proto si musíme pomáhat a vycházet si vstříc. Po provozování Jesenické nemocnice tímto doplňujeme a rozšiřujeme zdravotní péči v kraji,“ řekl během slavnostního otevření místopředseda představenstva společnosti AGEL Ing. René Janosch. Krom něj se slavnostního otevření pobočky zúčastnil například místostarosta Zlatých Hor Jiří Kozel. 

Během slavnostního otevření společnost AGEL zorganizovala pro širokou veřejnost akci, kdy lékárnice, ale i Miss České republiky z roku 2004 PharmDr. Jana Doleželová, měřila zájemcům tlak. Této nabídky využily desítky zájemců různého věku, od teenagerů až po seniory. Lékárna zůstává ve svých původních prostorech, změn se ale dočkal kromě vzhledu a názvu také nabízený sortiment. V Lékárně AGEL bude nově nabídka sortimentu širší, přehledněji členěná i jasněji označená. 

„Klienti lékárny se mohou těšit na pestrý sortiment zboží zahrnující léčivé přípravky jak na lékařský předpis, tak i volně prodejné, nabídku kosmetiky i doplňků stravy a nově také zboží privátní značky Lékárna AGEL, mezi které patří například vitamíny, minerální tablety, hroznový cukr nebo třeba šalvějové pastilky a jitrocelový sirup. Tyto výrobky nabízíme klientům za výhodnou cenu,“ říká Ing. Veronika Pastuchová Jeklová, MBA, obchodní manažerka společnosti Repharm, která Lékárny AGEL provozuje. Výdejna léčiv pod novou značkou bude pro místní obyvatele otevřena v pondělí, úterý a čtvrtek od 08:00 do 16:00. V blízké době se plánuje rozšíření otevírací doby na celý pracovní týden.