Nemocnice AGEL Jeseník

Chybějící spektrum péče nabídly lidem v Šumperku nové ambulance Jesenické nemocnice

20. 4. 2017

Kromě nově vzniklých odborností přímo v Jesenické nemocnici rozšířila nemocnice nabídku svých služeb o gynekologickou a chirurgickou ambulanci také v Šumperku.

Text: Mgr. Radka Miloševská / Foto: Ing. Daniel Merhout

Dvě zcela nové, moderně vybavené ambulance gynekologie a chirurgie slavnostně otevřela v centru města Šumperk Jesenická nemocnice. Obě pracoviště sídlí v budově AV dent poblíž pěší zóny a jsou vybavena nejmodernější technikou v hodnotě tří miliónů korun. Ordinují zde zkušení lékaři MUDr. Jiří Krtička, MUDr. Jana Chrastinová a MUDr. Petr Fischer. Celorepublikově uznávaný odborník na prevenci nádorových onemocnění MUDr. Jiří Krtička se specializuje na diagnostiku a následnou léčbu onemocnění děložního čípku. „Paní doktorka Jana Chrastinová se zaměřuje na problematiku spojenou s potížemi při močení a poruchy spojené se sestupem rodidel, včetně následného operačního řešení. Navíc v rámci své praxe sleduje a pravidelně kontroluje pacientky s onkologickým onemocněním.

Doplnili jsme tak spektrum péče, které na Šumpersku a Jesenicku chybí,“ zdůvodnil zřízení nových ambulancí předseda představenstva Jesenické nemocnice MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA, MPH. Gynekologická ambulance je navíc schopna díky spolupráci s Komplexním onkologickým centrem Nemocnice Nový Jičín, které jako jedno z mála v republice patří do sítě onkogynekologických center Ministerstva zdravotnictví ČR, zajistit pacientkám s nádorovým onemocněním rychlou komplexní léčbu přímo na tomto specializovaném pracovišti. Špičková péče je v nové gynekologické ambulanci věnována také budoucím maminkám, které jsou vyšetřovány nejmodernějším ultrazvukem v hodnotě 1,1 miliónu korun. „Kromě klasického snímku je možné s tímto ultrazvukem pořídit také velmi kvalitní 3D a 4D zobrazení plodu.

Pro sledování srdeční akce plodu, a to jednotlivých dětí i dvojčátek, máme k dispozici nejmodernější kardiotokograf,“ popisuje gynekoložka a členka představenstva Jesenické nemocnice MUDr. Jana Chrastinová. Chirurgická ambulance je zaměřena především na koloproktologickou péči a lidem je prozatím k dispozici dvakrát týdně, a to v pondělí a v pátek. „Ambulance je zaměřena na péči o lidi s onemocněním tlustého střeva a konečníku. V rámci ambulance provádíme komplexní rektoskopická a anoskopická vyšetření,“ doplnil MUDr. Petr Fischer s tím, že lidé se mohou objednat k vyšetření. Ambulance byly vybudovány a vybaveny zcela nově, a tak kromě komfortního prostředí pro pacienty i zdravotnický personál nabízejí i nejmodernější techniku, kterou současná medicína nabízí.