Hornická poliklinika

Budoucím maminkám na Hornické poliklinice slouží nový sonograf

15. 6. 2018

Kvalitu vyšetření ocení jak budoucí rodiče, tak samotní lékaři, kteří s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady u nenarozených miminek.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: PaedDr. Ivana Novosadová

Kvalitnější vyšetření pacientek nyní nabízí gynekologická ambulance Hornické polikliniky. Díky novému digitálnímu ultrazvuku mohou zdravotníci u budoucích maminek sledovat nenarozená miminka ještě detailněji. Nový moderní ultrazvuk, který nahradil starší typ, přišel na půl miliónu korun. „Kvalitu vyšetření ocení jak budoucí rodiče, tak samotní lékaři, kteří s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady u nenarozených miminek. S pomocí nového přístroje lze pořídit i kvalitní záznam a 2D fotografie plodu v děloze,“ říká jednatel Hornické polikliniky Ing. Přemysl Kantor, MBA. 

V průběhu těhotenství každá žena absolvuje sérii povinných ultrazvukových vyšetření, která sledují zdravotní stav potomka a často mohou prozradit například také jeho pohlaví. Ultrazvukové vyšetření poskytuje nastávajícím rodičům za příhodných podmínek obraz dítěte, na kterém jsou viditelné detaily. „Obrázek z ultrazvuku dnes poptává většina maminek i otců. Ideální termín pro 2D ultrazvuk je mezi 17. a 28. týdnem těhotenství,“ dodává jednatel. Pacientky se mohou do gynekologické ambulance Hornické polikliniky objednávat na telefonním čísle 597454255, ústředna 111.