Hornická poliklinika

Hornická poliklinika otevřela novou neurologickou ambulanci pro děti

22. 12. 2016

Ambulance bude sloužit dětem, které mají podezření na neurologické obtíže, nebo již hledají vhodné pracoviště pro terapii.

Autor: Bc. Lucie Drahošová / Foto: archiv AGEL

Poruchy pozornosti, poruchy učení, hodnocení psychomotorického vývoje, ale třeba i poruchy autistického spektra či epilepsie. Toto vše mohou dětští pacienti v Ostravě řešit v nové ambulanci, kterou otevřela Hornická poliklinika. Dětská neurologická ambulance je zaměřená na diagnostiku i léčbu neurologických obtíží a funguje každý všední den. „Jsme zde především pro pacienty kojeneckého a dětského věku, kteří mají buď podezření na vývojové vady, neurologická onemocnění či poruchy, nebo jim již byly neurologické obtíže diagnostikovány a hledají vhodné pracoviště pro terapii,“ vysvětluje MUDr. Lea Šromová, lékařka dětské neurologické ambulance Hornické polikliniky. Komplexní výčet poskytovaných služeb zahrnuje diagnostiku a terapii poruch pozornosti a učení, poruch autistického spektra, opožděného vývoje řeči, bolestí hlavy i poruch spánku, epilepsie a také nervosvalových a vertebrogenních onemocnění. 

„Dále nabízíme také diagnostiku vývojových retardací či dětské mozkové obrny nebo sledování psychomotorického vývoje kojenců, zvláště těch rizikových,“ jmenuje MUDr. Šromová. Komplexní specializovanou péči v oboru dětské neurologie přitom v ambulanci zajistí nejen moderní EEG přístroj s videomonitoringem, ale také provázanost s dalšími diagnostickými metodami jako je CT či magnetická rezonance nebo i možnost navazující rehabilitační péče. K vyšetření do nově otevřené dětské neurologické ambulance je přitom možné přijít na základě žádanky, a to každý všední den. Od pondělí do středy je ambulance otevřena dopoledne od 7:00 do 12:00 a odpoledne od 12:30 do 15:00, ve čtvrtek dopoledne od 7:00 do 12:00 a odpoledne od 13:00 do 17:00 a v pátek pak dopoledne od 7:00 do 13:00. Najdete ji v prvním patře budovy za oční ambulancí.