Poliklinika AGEL

POLIKLINIKA AGEL Ostrava zmodernizovala kožní ambulanci

16. 10. 2017

Během dvouměsíční rekonstrukce byla kompletně vyměněná podlaha, z velké části vyměněná vodoinstalace, odpady a elektroinstalace.

Text / Foto: Ing. Tomáš Želazko

Pacienty POLIKLINKY AGEL Ostrava čeká další novinka. Celkovou modernizací prošla v těchto týdnech kožní ambulance, takže pacienti nyní mají k dispozici útulnější prostory. Součástí modernizace bylo pořízení dvou nových přístrojů – hřebenového zářiče a kryospreje. „Účelem modernizace bylo zlepšení komfortu pacientů, jejich doprovodu a rovněž i personálu. Původní prostory byly vybudovány před více než 30 lety a postupně přestaly plnit trendy moderního pracoviště,“ řekla k důvodům modernizace ředitelka POLIKLINIKY AGEL Ostrava MUDr. Bogna Jiravská-Godula s tím, že celková investice do modernizace kožní ambulance přesáhla sto tisíc korun. „Denně v kožní ambulanci ošetříme zhruba 20 pacientů,“ doplnila. Během dvouměsíční rekonstrukce byla kompletně vyměněná podlaha, z velké části vyměněná vodoinstalace, odpady a elektroinstalace. „V ambulanci jsme také zmodernizovali nábytek a byla připojená nová místnost, kde se pomocí fototerapie pacienti budou léčit při ekzémech a lupénce. K této terapii byl zakoupen hřebenový zářič,“ uvedla ředitelka.

Druhý nový přístroj – kryosprej – je určen k destrukci patologické tkáně metodou rychlého lokálního zmrazení především povrchu kůže buď proudem tryskajícího kapalného dusíku, nebo prostřednictvím výměnné kontaktní koncovky dusíkem ochlazované. Použitím trysek lze dosáhnout přesné lokalizace a jemného dávkování kapalného dusíku a tím minimalizovat riziko poškození zdravé tkáně. POLIKLINIKA AGEL Ostrava v posledních letech trvale investuje a snaží se zvyšovat komfort pro pacienty. V letošním roce v rámci zvyšování bezpečnosti pacientů i zdravotníků se poliklinika rozhodla instalovat do svých prostor kamerový systém. V čekárně zdejší praktické lékařky mají pacienti k dispozici moderní systém k evidenci pacientů EVIPA, který dovede zařadit pacienta na vhodné místo do pořadníku podle typu jeho požadavku. „Také jsme modernizovali své přístrojové vybavení a na úseku lymfodrenáží máme k dispozici přístroj BTL-6000 Lymphastim Topline,“ uzavřela ředitelka.