Poliklinika AGEL

Ordinace praktických lékařů a gastroenterologie POLIKLINIKY AGEL Olomouc dostaly nový kabát

14. 10. 2015

První podlaží polikliniky prošlo během letních měsíců totální rekonstrukcí. Do gastroenterologického centra bylo navíc zakoupeno nové vybavení v hodnotě 1,5 miliónu korun.

Text: Mgr. Radka Miloševská / Foto: Ing. Martina Čočková

Komfortní prostředí a nový nábytek mají od počátku září k dispozici pacienti POLIKLINIKY AGEL Olomouc. Díky dvouměsíční rekonstrukci za více než pět miliónů korun získalo celé první nadzemní podlaží polikliniky, kde sídlí ordinace praktických lékařů, úplně nový kabát. Rekonstrukce probíhala za plného provozu bez přerušení chodu ordinací. „Pro totální rekonstrukci prvního patra jsme se rozhodli využít klidnějšího letního období, aby zátěž směrem k pacientům byla co nejmenší. Ordinace praktických lékařů byly v této době dočasně přemístěny do jiných prostor,“ uvedl člen představenstva Dopravního zdravotnictví Ing. Artur Lukša. Kromě položení nové podlahové krytiny, úpravy stropních podhledů a výmalby s jednotným označením ordinací bylo navíc v pravé části budovy vytvořeno oddělené centrum s recepcí pro pracovně lékařské služby. „Tato rekonstrukce byla, doufám, pouze první vlaštovkou, která zahájí sérii dalších oprav, které by budova polikliniky zasloužila. Do budoucna bychom chtěli zmodernizovat postupně všechna patra polikliniky,“ doplnil Ing. Lukša.

NOVÉ VYBAVENÍ NA GASTROENTEROLOGII
Modernizací prošla také gastroenterologická ambulance, která má nově k dispozici gastroskopickou věž za téměř 1,5 miliónu korun sloužící k vyšetřování a léčbě zažívacího traktu. „Do ambulance byla zakoupena moderní gastroskopická věž s videogastroskopem, videokolonoskopem, LCD monitorem a videoprocesorem, a také novou elektrokoagulační jednotkou sloužící k odstraňování drobných útvarů v zažívacím traktu pomocí elektrického proudu. Toto vybavení rozšířilo naše možnosti o přesnější diagnostiku a umožní okamžité terapeutické výkony,“ vysvětluje lékař gastroenterologické ambulance MUDr. František Šincl s tím, že zdravotnický personál může díky vybavení provádět širší spektrum výkonů, a to včetně terapeutických endoskopických výkonů. Pacientům pak nové vybavení přináší přesnější diagnostiku a maximálně šetrný průběh vyšetření a zákroků. Oproti dříve využívaným technologiím a vybavení jde přitom o změnu především v jednoduchosti, rychlosti, lepším – přesnějším zobrazení, které odpovídá moderním evropským standardům.