Poliklinika AGEL

Bolesti léčí pomocí laseru

10. 9. 2015

Velkou výhodou laserterapie je tedy možnost ovlivňovat tkáně i v hloubce, bezbolestnost i rychlost metody, ale také nulové riziko komplikací.

Text: Bc. Lucie Drahošová / Foto: archiv polikliniky

Pacienti POLIKLINIKY AGEL Nymburk, které trápí bolestivé stavy celého pohybového aparátu, mohou nově vyzkoušet léčbu tzv. laserterapií. Tuto metodu poliklinika zavedla zejména pro potřeby pacientů s bolestmi kloubů, svalů či páteře. Princip léčby neinvazivní laserovou terapií spočívá v průniku paprsku hluboko do tkáně, kde se následně prudce zvýší produkce enzymů, dojde ke stimulaci kolagenu a zlepší se využití kyslíku i glukózy. Velkou výhodou laserterapie je tedy možnost ovlivňovat tkáně i v hloubce, bezbolestnost i rychlost metody, ale také nulové riziko komplikací, díky čemuž je metoda vhodná pro všechny věkové kategorie i osoby s přidruženými zdravotními obtížemi.

„Možnosti laseru jsou nesmírně široké, v naší ambulanci jej ale nejčastěji využijeme při řešení bolestí svalů, šlach a kloubních pouzder, při bolestech páteře, při léčbě revmatoidní artritidy, artrózy degenerativního původu či tenisového lokte,“ říká fyzioterapeutka Vendula Vydrová, DiS., s tím, že laserem lez řešit obtíže vzniklé jak v důsledku onemocnění, tak i po úrazech. „O léčbu pomocí laserterapie u nás může požádat každý, a to na základě doporučení od svého praktického lékaře, případně odborného lékaře. Je ale nutné se předem objednat na telefonním čísle 321 022 277, abychom společně vybrali volný termín,“ dodává Vendula Vydrová s tím, že tato léčba je zpoplatněna částkou 50 korun za jednu aplikaci. Ordinační hodiny polikliniky jsou každý všední den od 7.00 do 14.00 hodin.