Poliklinika AGEL

Pacienti Polikliniky Nymburk mají k dispozici zmodernizovanou rehabilitaci

12. 11. 2013

Pacienti se tak mohou těšit nejen z větších a příjemnějších prostor, ale také z nových van na vodoléčbu.

Text: Mgr. Radka Baková / Foto: archiv polikliniky

Pacienti Polikliniky Nymburk mají k dispozici nově zrekonstruované rehabilitační pracoviště. Modernizace rehabilitace trvala téměř dva měsíce a jen investice do nového vybavení se vyšplhaly na půl miliónu korun. Pacienti se tak mohou těšit nejen z větších a příjemnějších prostor, ale také z nových van na vodoléčbu. 

Na rehabilitaci byly zakoupeny dvě nové rehabilitační vany – jedna celotělová a jedna končetinová. „Celotělová vana s velkým objemem pro podvodní a vířivou masáž disponuje osmi vodními tryskami umístěnými dle ergonomie pacienta 23 mikrotryskami s přivzdušněním. Personál pak ocení především její snadné ovládání,“ popisuje výhody nového vybavení MUDr. Michal Bednář, MBA, ředitel Dopravního zdravotnictví, pod které poliklinika spadá. Mezi další vodoléčebné vybavení, které bylo na rehabilitační pracoviště zakoupeno, patří sedací končetinová vana pro masáž dolních končetin, beder a kyčlí.

Pacienti i zaměstnanci polikliniky jistě ocení také větší pohodlí, které přinášejí větší prostory pro masáže, rehabilitace a cvičení.