Oční centrum AGEL

Společnost 1.Oční rozšířila své služby o chemický peeling

2. 4. 2013

Primář MUDr. Jiří Kunc: Snažíme se nyní také rozšiřovat služby v oblasti estetické medicíny, protože z řad našich pacientů o tyto služby projevuje stále větší zájem.

Text: Ing. Tomáš Želazko

Chcete mít krásnou pleť? Pak byste určitě neměli nechat bez povšimnutí nabídku společnosti 1. Oční, která začala nabízet chemický peeling. Tradiční metoda estetické medicíny, která se provádí od dob starověkého Egypta, je rychlým a účinným postupem používaným k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou.

„Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem,“ říká Bc. Katarína Bučková, manažerka společnosti 1.Oční s tím, že chemický peeling se může provádět během celého roku. „Nedoporučuje se ale aplikace pokud jsou teploty pod 5 stupňů Celsia a také, kdy pokožku vystavujeme intenzivnímu slunečnímu záření,“ doplnila.

Bezprostředně před peelingem se pokožka očistí a odmastí. Potom se na obličej aplikuje peelingová směs ovocných kyselin, nejčastěji hydroxy-kyselin, která odstraní odumřelé kožní buňky, čímž napomáhá zpružnění zkvalitnění pokožky. Kyselina působí 1 až 7 minut, při kterém je někdy cítit jemné štípaní a pálení, a potom se odstraní speciálním neutralizačním roztokem. „Samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku. Výsledkem je během krátké doby projasnění a omlazení pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění kůže po akné nebo i rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn,“ uvádí Bc. Katarína Bučková.

Vlastnímu chemickému peelingu může předcházet tzv. domácí příprava. Během ní se na kůži aplikují krémy s ovocnými kyselinami v nižších koncentracích než té, jež se užívá k vlastnímu ošetření. Tato příprava zvýší efekt vlastního chemického peelingu. Po ošetření je nutná ochrana pleti krémy s UV filtrem pro nebezpečí zvýšené pigmentace, přičemž se doporučuje UV filtr 50. „Ošetření chemickým peelingem se obvykle provádí v několika sezeních, přibližně 4 až 6 krát, a to v závislosti na typu poškození pokožky. Mezi jednotlivými ošetřeními musí být pauza 10 až 14 dní,“ doplnila manažerka společnosti. Chemický peeling není hrazený zdravotními pojišťovnami. Pacienti se při zájmu o tuto metodu mohou objednat k vyšetření a konzultaci na email: info@1ocni.cz, nebo telefonicky na čísle 595 633 342 či 595 633 344.

Specializované oční pracoviště 1. Oční, které se nachází v areálu Vítkovické nemocnice, provádí výkony na předním segmentu oka, tedy na víčkách, rohovce, spojivce a skléře. Šedý zákal, který nelze léčit konzervativně, ale pouze operací, se zde odstraňuje standardními i nadstandardními operacemi s vkládáním různých nitroočních čoček dle potřeb. „Snažíme se nyní také rozšiřovat služby v oblasti estetické medicíny, protože z řad našich pacientů se o tyto služby projevuj stále větší zájem,“ dodává MUDr. Jiří Kunc, primář 1. Oční.