Zdravotník se zajímavým koníčkem

Největším úlovkem primáře Vacy je 175centimetrový sumec

16. 2. 2016

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk MUDr. Marek Vaca chytá ryby již téměř 40 let.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: archiv MUDr. Marka Vacy

Rybaření je koníček, vášeň i životní styl. Podivný patron sedící na břehu řeky sám, který jen zadumaně hledí na nahozený splávek, je pro mnohé tichý blázen. Kdo ale kouzlu rybaření jednou podlehne, pro toho je to už doživotní láska. A prý může propuknout v jakémkoli věku. Primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk MUDr. Marek Vaca rybářské vášni podlehl již v roce 1978, kdy mu bylo 9 let.

Pane primáři, co Vás přivedlo k zdravotnictví?
Primární impulz přišel asi od mých rodičů. Otec byl učitel na základní škole a maminka pracovala v lékárně ve Fakultní nemocnici Olomouc. Oba ze mě chtěli mít doktora, tak jsem je poslechl.

Pracoval někdo z Vaší rodiny ve zdravotnictví?
Kromě matky nikdo.

Čím se může pochlubit Vaše oddělení?
Myslím, že je toho docela hodně. Na to, že Šternberk je malé město poměrně blízko Olomouce, máme vyhlášenou a hojně navštěvovanou porodnici. Mimo rodiček si kvalitu naší péče chválí i ženy netěhotné, gynekologické pacientky, které u nás operujeme. Dlouhodobě stabilní je na našem pracovišti i zdravotnický tým. V neposlední řadě je naše pracoviště akreditované ministerstvem zdravotnictví a podílí se na výuce studentů lékařských fakult, porodních asistentek a na postgraduálním vzdělávání lékařů. 

Nyní již k Vašemu koníčku. Co Vás k rybaření přivedlo?
Můj táta, se kterým jsem ryby, jako kluk, začal chytat.

Kdy jste poprvé začal chytat ryby?
V 9 letech.

Proč Vás nadchlo rybaření?
Líbí se mi příroda a voda v jakékoliv podobě. Mám rád nejrůznější techniky lovu a také to, že alespoň zatím pod hladinu rybář nevidí, respektive pod ní nahlédne jen prostřednictvím svých udic.

Jaký byl Váš největší úlovek?
Sumec 175 centimetrů dlouhý.

Jak nejdéle jste s rybou soupeřil, než jste ji vytáhl?
Když mi bylo 15 let, poměrně dlouho jsem na jemné náčiní zdolával amura, který sice nebyl nijak trofejní, ale bál jsem se, aby se mi neutrhnul. Než jsem ho podebral tak to trvalo asi 30 minut.

Jaké ryby chytáte a na jakou vodu chodíte?
V poslední době chytám převážně kapry a sumce.

Na jakou návnadu chytáte?
Kapry se snažím chytit na boilies, což je návnada z vařeného těsta a některých dalších přísad, mezi které může patřit rybí maso, mléko, obiloviny, zelenina. A sumce chytám na živou rybku.

Chodíte na ryby raději sám, nebo ve skupině?
Většinou 1 až 2krát ročně jezdíme s kolegou primářem Pruckem z interny na týden k vodě. Pak chodím na krátké vycházky sám, ale času mám čím dál méně.

Kolik hodin vydržíte na rybách?
Tak 7 až 10 hodin v kuse není žádný problém.

Jezdíte rybařit do zahraničí – třeba do Norska na lososy?
Do Norska rybařit nejezdím. Ryby chytám převážně na svazových vodách na Moravě a v Čechách, ale také na Slovensku nebo v Itálii.

Máte nějaký rybářský sen? Rybu, kterou chcete chytit nebo místo, kde si chcete zarybařit?
Chtěl bych chytit kapra přes 20 kilogramů, dosud je můj největší úlovek 17,5 kilogramu. A sumce přes 2 metry. Rád bych se podíval do Britské Kolumbie na lososy a jesetery a docela rád bych si zachytal v moři modré merliny (predátor – jedna z nejbojovnějších ryb na světě).

Co Vy a závodní rybaření?
Nejsem příznivec organizovaných rybářských závodů.

Platí, že co si ulovíte, to si také sníte? Máte rád sladkovodní nebo mořské ryby?
Chytám metodou „chyť a pustˇ“, takže si kupuji i toho vánočního kapra. Od vody si vezmu jen pstruha, či dravce, například úhoře nebo candáta. Ryby ale jím všechny.

Proč myslíte, že Češi nejedí moc ryb?
Myslím si, že v poslední době se tato situace pomalu mění, lidé se snaží žít zdravěji a ryby se tak na stoly českých domácností dostávají častěji, než tomu bylo dříve.

Jakou rybu byste doporučil gurmánům? A jaká Vám nejvíce chutná?
Podle mne je chuťově nejlepší candát, tedy naše sladkovodní dravá ryba.

Můžete prozradit Váš nejlepší „rybí“ recept?
Výborný je například uzený úhoř. Vykuchaný a stažený úhoř se asi na 12 hodin naloží do směsi soli a česneku, pak se opláchne a 5 až 6 hodin se pomalu udí teplým kouřem.

Jste členem nějakého rybářského sdružení?
Jsem členem Českého rybářského svazu a místní organizace Olomouc, kde jsem několik let pracoval i jako rybářská stráž.

Vy jste někdy pytlačil?
Po celou dobu, co chytám ryby, mám rybářskou povolenku, tedy nepytlačil.

Jste primářem, ve volném čase rybářem. Jaké máte další koníčky?
Volný čas trávím většinou s rodinou. Mám rád cestování a turistiku, při které se s dcerou bavíme geocachingem (hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS), v zimě jezdíme pravidelně na lyže. Přes rok si také, když mi vyjde čas, rád zajdu na střelnici zastřílet.