Dezerty

Kávový cheesecake

4. 8. 2016

Recept od pana Lukáše Johna, klienta Nemocnice Šternberk.

Kávový cheesecake

Ingredience na korpus: 140 gramů máslových sušenek, 30 gramů krupicového cukru, 1 lžíce holandského kakaa, 70 gramů másla.

Ingredience  na náplň: 500 gramů čerstvého tvarohového sýru – žervé, 250 gramů měkkého tvarohu, 150 gramů hořké čokolády, ½ dcl smetany, ½ dcl silné kávy, 4 vejce, 120 gramů krupicového cukru, 2 lžíce hladké mouky.

Postup: Máslové sušenky rozdrtíme a přesypeme do misky. Přidáme cukr s kakaem a rozpuštěným máslem a vše pečlivě smícháme dohromady. Kulatou dortovou formu vyložíme alobalem a připravenou sušenkovou směs napěchujeme na dno a po stranách uděláme nízký okraj. Formu vložíme do trouby předehřáté na 180°C a korpus zapečeme po dobu zhruba 8 až 10 minut. Mezitím si ve velké míse smícháme žervé s měkkým tvarohem, vmícháme ve vodní lázni rozpuštěnou čokoládu, smetanu s kávou, rozšlehaná vejce s cukrem a hladkou moukou. Řádně promíchanou tvarohovou směs nalijeme do dortové formy na upečený korpus. Dáme do předehřáté trouby na 140°C a pečeme zhruba jednu hodinu. Poté vypneme a tvarohový koláč necháme uvnitř trouby dojít. Hotový upečený koláč necháme přes noc vychladit a ztuhnout v ledničce.