ZAJÍMAVOSTI

Radek Štěpánek odpovídá čtenářům

7. 2. 2018

Vaše nová rubrika s Radkem Štěpánkem.

Dobrý den, v Nemocnici Podlesí jsem si přečetl váš časopis, kde tenista, a dnes již trenér, Radek Štěpánek odpovídá na otázky čtenářů. Dovoluji si poslat úspěšnému muži několik otázek.

Petr K., Ostrava-Zábřeh

Rozhodl jste se ukončit svou dlouhou tenisovou kariéru – kdy a kde bude Vaše rozlučka – a prozradíte nějaký program?
Již se mi v hlavě rodí nějaké plány, ale termín a místo zatím k oznámení není. Rozhodně ale platí, že se chci rozloučit na kurtu jako hráč.

Přijal jste nabídku trénovat Novaka Djokoviče. Proč jste se rozhodl právě pro něj a ne třeba pro Australana Nicka Kyrgiose, který je mimořádný talent.
Z Austrálie žádná nabídka nepřišla, a tak jsem již tak těžké rozhodování neměl ještě komplikovanější. Moc mě oslovení od Novaka potěšilo. Uvědomuji si, jak je to pro mne zavazující, protože i on se jistě rozmýšlel, koho osloví a proč.

Co děláte ve svém volném čase? Čtete knihy – a jaké? Díváte se na filmy – jaký žánr? Jakou hudbu posloucháte? A co počítačové hry?
Pokud jde o knihy, tak tady žádný seznam nepředložím. No, nejsem na to příliš hrdý. Ale úplně stejný bílý list mám i u počítačových her, a to si myslím, že je prima. Z muziky si rád poslechnu třeba U2, moc se mi líbí duo Těžkej Pokondr. A pokud jde o filmy, tak jako milovník Jamese Bonda jsem dostatečně znám, stejně jako fanda a částečně i znalec české klasiky.

Mezi Vašimi přáteli jsou fotbalisté Pavel Nedvěd a Petr Čech nebo hokejista Jaromír Jágr. Jaké moudra jste si do sportu nebo života od těchto borců vzal?
O sportu jsme se spolu bavili mnohokrát, není o zásadních radách, které by měnily naše životy a prodlužovaly kariéry. Podle mě to byly a jsou střípky do mozaiky, která se složí v dlouhé kariéry. Všichni jsou to dokonalí profíci, nic neošidí v přípravě, jsou na sebe nesmírně přísní a hledí na všechny detaily, díky kterým by mohli být ještě lepší.

RADEK ŠTĚPÁNEK

• Vítěz Davis Cupu 2012 (Praha) a 2013 (Bělehrad)
• Bronzový olympijský medailista ze smíšené čtyřhry 2016 (Rio de Janeiro)
• Grandslamový vítěz ve čtyřhře Australian Open (2012) a US Open (2013)
• Vítěz 5 turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře
• V červenci 2006 osmý nejlepší tenista světa na žebříčku ATP

Pokud chcete Radkovi položit nějakou otázku, pošlete ji na: casopis@agel.cz. Autoři nejlepších otázek získají podepsané Radkovo tenisové tričko.