ZAJÍMAVOSTI

Radek Štěpánek odpovídá čtenářům

6. 12. 2017

Vaše nová rubrika s Radkem Štěpánkem.

Dobrý den, v Nemocnici Prostějov jsem si přečetl váš časopis, kde tenista Radek Štěpánek odpovídá na otázky čtenářů. Dovoluji si poslat úspěšnému sportovci několik otázek.
Ivo S., Prostějov

Jako bývalý učitel tělocviku se chci zeptat – co Vás v hodinách tělesné výchovy nejvíce bavilo a naopak co Vás nudilo a proč?
Tenis se nějak při tělocviku nehraje ani nehrál, a tak jsem si oblíbil vybíjenou. Asi proto, že jsem hravý, bylo to akční, pořád se něco dělo. A nenáviděl jsem šplh, nějak mi to nešlo soukat se nahoru.

Kdybyste měl z nejlepších tenistů sestavit TOP hráče – jaké údery a od koho byste „dodal“ (forhand, backhand, lob, volej, servis, stopbal, čop atd.). Počítám, že v „tenisovém myšlení“ nemáte na světě konkurenci, takže „hlava“ Radek Štěpánek a dosaďte zbytek tenisového ideálu. 
Tak to je hodně zajímavá otázka, s tou jsem si celkem pohrál, a tak tady máte toho dokonalého tenistu: Servis – Pete Sampras, return – Novak Djokovič, forhand – Rafael Nadal, backhand – Stan Wawrinka, volej – Stefan Edberg, lob – Lleyton Hewitt, stopbal a čop – Roger Federer.

Své zápasy hodně prožíváte a zřejmě ne všem divákům je to po chuti. Jakou atmosféru – jak přátelskou, tak naopak nepřátelskou – jste zažil?
Nezapomenutelná atmosféra byla při domácích daviscupových zápasech, ať už v Ostravě anebo pak při finále v O2 areně proti Španělsku při památném finále v roce 2012. Ale i venku jsme se cítili jako doma, třeba v Poreči v roce 2009 při semifinále. To bylo na konci léta, ještě tam byli čeští turisté a Chorvati se nestačili divit, kdo je tam doma. Vyloženě nepřátelskou jsem nezažil nikde, ale doma jsme rozhodně nebyli při Davis Cupu v Argentině anebo třeba při finále v roce 2013 v Srbsku. To jsme poznali, jak se cítí jiné týmy u nás.

RADEK ŠTĚPÁNEK

• Vítěz Davis Cupu 2012 (Praha) a 2013 (Bělehrad)
• Bronzový olympijský medailista ze smíšené čtyřhry 2016 (Rio de Janeiro)
• Grandslamový vítěz ve čtyřhře Australian Open (2012) a US Open (2013)
• Vítěz 5 turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře
• V červenci 2006 osmý nejlepší tenista světa na žebříčku ATP

Pokud chcete Radkovi položit nějakou otázku, pošlete ji na: casopis@agel.cz. Autoři nejlepších otázek získají podepsané Radkovo tenisové tričko.