ZAJÍMAVOSTI

Radek Štěpánek odpovídá čtenářům

7. 8. 2017

Vaše nová rubrika s Radkem Štěpánkem.

Radek Štěpánek odpovídá čtenářům:

Dobrý den, při návštěvě Vítkovické nemocnice jsem si přečetl rubriku s Radkem Štěpánkem. Dovoluji si poslat mému oblíbenému tenistovi několik otázek a budu rád, když mi na ně odpoví. Marian L., Vratimov

Měl jste hráče, na kterého jste si věřil a kterého strašíte ve snech ještě nyní?
Když jsem zdravý a stoprocentně připravený, věřím si na všechny, snad kromě Rafy (Nadal). Jinak by to snad ani nešlo hrát s těmi nejlepšími vyrovnané souboje. No a věřím, že ve snech je straším úplně všechny (smích).

A naopak – který tenista byl Váš neoblíbený a proč?
Právě zmiňovaný Rafael Nadal. Je to největší bojovník ze všech hráčů, které jsem potkal. Dokáže vytáhnout účinné zbraně přesně v okamžiku, kdy je to nejvíc potřeba. Tím se oddělují ti výjimeční hráči od těch „jenom“ výborných.

Je to předčasné, protože zrajete jak víno, ale – co by Vás lákalo po konci aktivní kariéry? Co třeba koučování?
Na konec kariéry zatím aktivně nemyslím, stále dělám vše pro to, abych hrál na okruhu vyrovnané souboje. Ale máte pravdu, jednou to musí přijít. A právě koučování je jeden ze směrů, kterým se koukám. Teď se objevují různé spekulace, když třeba práce s Australanem Nickem Kyrgiosem by mě jednou rozhodně zajímala. Ale nechejme se překvapit, člověk míní a sportovní život někdy hodně rychle mění.

Projel jste téměř celý svět. Kde se Vám nejvíce líbilo a proč?
Všude dobře, doma nejlíp! A to neříkám jen proto, že při rozhovoru vedle mě sedí maminka (smích). Vyjmenuji tři místa. Itálie, tam je to jídlo. Austrálie, tam jsou to lidé a Florida, tam je to teplo a ideální podmínky na přípravu.

RADEK ŠTĚPÁNEK
• Vítěz Davis Cupu 2012 (Praha) a 2013 (Bělehrad)
• Bronzový olympijský medailista ze smíšené čtyřhry 2016 (Rio de Janeiro)
• Grandslamový vítěz ve čtyřhře Australian Open (2012) a US Open (2013)
• Vítěz 5 turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře
• V červenci 2006 osmý nejlepší tenista světa na žebříčku ATP


Pokud chcete Radkovi položit nějakou otázku, pošlete ji na: casopis@agel.cz. Autoři nejlepších otázek získají podepsané Radkovo tenisové tričko.