ZAJÍMAVOSTI

Radek Štěpánek odpovídá čtenářům

23. 6. 2017

Vaše nová rubrika s Radkem Štěpánkem.

Radek Štěpánek odpovídá čtenářům Při čekání ve Vašem očním centru ve Vítkovické nemocnici jsem se začetl do Vašeho časopisu a velice mne potěšila Vaše nová rubrika s Radkem Štěpánkem. Rád bych se tohoto vynikajícího sportovce zeptal na několik otázek.
Jaroslav M., Polanka nad Odrou

1. Který turnaj ATP, mimo grandslamy, je Radkův nejoblíbenější a proč?
To není na dlouhé přemýšlení, je to domácí turnaj, prostějovský, UniCredit Czech Open. My tenisté nemáme mnoho příležitostí hrát před domácím publikem, tak si to tam užívám. Navíc letos se mi dostalo té cti, že jsem ambasadorem. Je to skutečně velká čest, protože třeba vloni byl ambasadorem Ivan Lendl.

2. Kdyby si Radek mohl zahrát čtyřhru se kterýmikoliv tenisty historie, koho by si vybral za parťáka a proti komu by hráli?
Za parťáka by to byl John McEnroe, to by nebyla nuda. A hrát bych chtěl proti legendám, co třeba Rod Laver s Rogerem Federerem.

3. Plánuje Radek po skončení aktivní kariéry vydat svou autobiografii?
Plánuji, již se na ní zvolna pracuje.

4. Dle wikipedie je Radek profi tenistou od roku 1996. Co se dle Radka v tenise za více než 20 let jeho profikariéry nejvíce změnilo?
Všechno se změnilo, všechno se zrychlilo, materiály se změnily, povrchy jsou rychlejší, je větší důraz na fyzickou připravenost, na regeneraci, na výživu. I areály, kde se hraje, se změnily. Jen já jsem, či si tak připadám, stále stejný, ale nějak se mění a mládnou ti protihráči naproti na kurtu (smích).

RADEK ŠTĚPÁNEK
• Vítěz Davis Cupu 2012 (Praha) a 2013 (Bělehrad)
• Bronzový olympijský medailista ze smíšené čtyřhry 2016 (Rio de Janeiro)
• Grandslamový vítěz ve čtyřhře Australian Open (2012) a US Open (2013)
• Vítěz 5 turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře 
• V červenci 2006 osmý nejlepší tenista světa na žebříčku ATP

Pokud chcete Radkovi položit nějakou otázku, pošlete ji na: casopis@agel.cz. Autoři nejlepších otázek získají podepsané Radkovo tenisové tričko.