ZAJÍMAVOSTI

AGEL zahájil projekt realizace výstavby zcela nové nemocnice v Praze

11. 4. 2017

Architektonické řešení i vlastní technické řešení nové nemocnice, která vznikne v pražských Malešicích, bude vycházet z nejmodernějších trendů světových nemocničních zařízení.

Text: redakce / Foto: archiv AGELu

Společnost AGEL zahájila projekt realizace výstavby zcela nového nemocničního zařízení. Připravovaná nová nemocnice bude unikátní a jedinečná mimo jiné v tom, že na území České republiky byla zcela nová nemocnice na zelené louce postavena naposledy před více než třiceti lety. Předpokládaná investice do stavby přesáhne miliardu korun, přičemž nepůjde o zdroje skupiny AGEL. „Naše rozhodnutí vystavět v Malešicích nemocnici nemá absolutně žádný dopad na financování ve skupině. Nebude to znamenat, že se zastaví investice v našich nemocnicích, nebude to znamenat, že se omezí prostředky na mzdy a jejich zvyšování. Projekt malešické nemocnice počítá s úplně jiným zdrojem financování. Přitom však půjde o projekt, na který bude celá naše skupina pyšná,“ představil základní obrysy plánu předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Milan Leckéši. 

V současné době je zpracováván realizační projekt, který počítá s výstavbou nemocnice v pražských Malešicích, kde byl zakoupen pozemek určený přímo na výstavbu nemocničního zařízení. Výstavba bude zasazena do lokality s velkou spádovostí nejen východní části Prahy, přičemž nejbližší stávající nemocnice jsou relativně vzdálené. „Naším záměrem není stavět konkurenci stávajícím nemocničním zařízením. Naopak, náš realizační tým připravuje projekty, podle kterých bude nová nemocnice komplementem ke stávající síti fakultních nemocnic,“ uvedl k připravovanému MUDr. Milan Leckéši. Architektonické řešení jakož i vlastní technické řešení bude vycházet z nejmodernějších trendů světových nemocničních zařízení a z aktuálního know-how nově budovaných evropských nemocnic. K realizaci projektu byli přizváni kolegové ze zahraničí, kteří mají bohaté zkušenosti s realizací tak komplexních projektů, jako je výstavba moderní nemocnice západního stylu. „Pražané a obyvatelé Středočeského kraje si úplně novou a moderní nemocnici zaslouží. Chceme vybudovat zdravotnické zařízení, díky kterému zásadně zvýšíme kvalitu, diagnostiku, standard poskytované nemocniční péče a výrazně snížíme čekací lhůty,“ uzavřel Milan Leckéši.