ZAJÍMAVOSTI

Rodinný den s AGELEM v Nemocnici Louny navštívilo přes 500 lidí

29. 9. 2016

Akce nabídla program pro děti i dospělé, včetně soutěží, divadelního představení i bezplatných vyšetření.

Text a foto: Mgr. Radka Miloševská

Rodinnou akci pro širokou veřejnost uspořádala na samém počátku září společnost AGEL v areálu své Nemocnice Louny. Zábavný program s bezplatným vstupem doplnilo krásné letní počasí, a tak rodinné odpoledne navštívilo přes 500 osob z řad zaměstnanců i široké veřejnosti. „Milé děti, dnešní akcí bychom rádi poděkovali především Vašim rodičům, kteří se obětavě starají o nemocné pacienty. Kvůli své náročné práci s Vámi nemohou být neustále, a tak je postrádáte někdy o víkendu, jindy v noci. Jejich práce je však velmi záslužná, a proto by mne velmi potěšilo, pokud se některý z Vás rozhodne jít stejnou cestou jako rodiče a bude pracovat ve zdravotnictví,“ uvítal účastníky předseda představenstva Nemocnice Louny Ing. Pavel Fojtík. 

Pro malé návštěvníky byl v rámci programu připraven skákací hrad, nafukovací skluzavka, diskotéka i divadelní představení. Velký zájem ze strany dětí vyvolalo malování na obličej. Organizátoři mysleli také na dospělé a v rámci rodinného dne nabídli bezplatná vyšetření krevní tlaku, hladiny cukru v krvi a k dispozici byl také přístroj IN-Body, který lidem změří podíl tuku, svalů a vody v těle. „Podle dnešních výsledků musím konstatovat, že Louňané jsou na tom zdravotně dobře. Pouze u několika jedinců jsme zachytili vyšší krevní tlak. Malinko horší už byly výsledky u složení těla, které dokázaly, že nadváha a obezita jsou skutečně strašákem dnešní doby,“ uvedla lékařka z POLIKLINIKY AGEL Praha – Vladislavova MUDr. Monika Vašková, která celkově během odpoledne vyšetřila přes 200 osob.

„Rodinné odpoledne je moc pěkné, určitě takovou akci vítáme, nic podobného se zde v posledních letech neuskutečnilo. Jsem překvapena opravdu velkou účastí,“ sdělila zdravotní sestra Jitka z oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny. Nemocnice Louny, kde pracuje 120 zaměstnanců, je členem skupiny AGEL od února letošního roku. Spádovou oblastí nemocnice je především město Louny a nejbližší obce s celkovým počtem okolo 100 tisíc obyvatel. Rodinný den s AGELEM, který se zde konal, byl v pořadí již třetím opakováním této oblíbené akce, která měla premiéru vloni v Nemocnici Prostějov a podruhé se konala v červnu letošního roku v Jesenické nemocnici.