ZAJÍMAVOSTI

Jaromír Jágr a Miroslav Černošek předali šek Vítkovické nemocnici

22. 7. 2015

Společnost Česká sportovní finanční částkou 100 000 korun udělala radost sestrám Vítkovické nemocnice, pro které se vybudují nové šatny.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Pavel Lebeda, Česká sportovní

Vítkovická nemocnice dostala od společnosti Česká sportovní symbolický šek na 100 000 korun. Šek během konání 54. ročníku prestižního atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě slavnostně předal předsedkyni představenstva Vítkovické nemocnice MUDr. Marii Marsové, MBA, česká hokejová legenda Jaromír Jágr a PhDr. Miroslav Černošek, Ph.D., jednatel společnosti Česká sportovní. Finanční prostředky budou využity na zlepšení prostředí pro zdravotní sestry Vítkovické nemocnice, a to na nové vybavení šaten. „Jejich rekonstrukce se plánuje v souvislosti s dokončením nových operačních sálů, oddělení chirurgie a rekonstrukce dětského, gynekologicko-porodnického oddělení,“ uvedla Marie Marsová, která společně s legendou české atletiky Helenou Fibingerovou předávala cenu nejlepšímu mužskému koulaři Zlaté tretry – Srbovi Asmiru Kolašinacovi. 

Také předseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH, při Zlaté tretře předával cenu vítězi běhu na 1000 metrů. Společně s hejtmanem Olomouckého kraje Ing. Jiřím Rozbořilem ocenili nejlepšího běžce na této trati – Marcina Lewandowského z Polska. „Vážíme si spolupráce se společností AGEL. A protože charita je pravidelnou součástí Zlaté tretry, vybrali jsme jednu z nemocnic AGELu z ostravského regionu,“ řekl Miroslav Černošek ze společnosti Česká sportovní, která mítink Zlatá tretra organizuje. Také v loňském roce, při 53. ročníku Zlaté tretry, dali zástupci České sportovní Vítkovické nemocnici šek na 25 tisíc korun, které byly využity na opravu vstupu do pavilonu léčebné rehabilitace a květinovou mobilní výzdobu v areálu nemocnice. „Samozřejmě jsme velice vděčni za podporu Vítkovické nemocnice. Jako vždy tento dar pomůže, buď ve zlepšení prostředí pro pacienty, nebo jako letos, pro personál nemocnice,“ dodala předsedkyně představenstva Marie Marsová.