ZAJÍMAVOSTI

Řetězec LÉKÁREN AGEL se rozrostl

26. 3. 2015

Všechny produkty sítě lékáren lze nově kupovat i přes internet – koncem loňského roku byl spuštěn e-shop LÉKÁREN AGEL.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Mgr. Radka Miloševská

Řetězec LÉKÁREN AGEL se stále rozrůstá. Během posledních měsíců se rozšířil o čtyři lékárny v Ostravě, Třinci, Českém Těšíně a Bohumíně. Řetězec LÉKÁREN AGEL se tak rozrostl na celkem 25 lékáren, čímž se v tržbách řadí mezi TOP pět největších lékárenských řetězců v České republice. „Celý rok 2014 a počátek letošního roku byl z pohledu LÉKÁREN AGEL velmi úspěšný. Systematicky jsme pokračovali v akvizičním procesu s cílem posílení stability podnikání společnosti Repharm, která lékárny provozuje, a její pozice na farmaceutickém trhu,“ říká předseda představenstva společnosti Repharm Ing. David Masopust s tím, že všechny produkty sítě lékáren lze nově kupovat i přes internet, když loni byl spuštěn e-shop LÉKÁREN AGEL na stránkách www.lekarnaagel.cz. „Díky spuštění elektronického obchodu jsme dostupní i pro pacienty, kteří nebydlí v regionu, kde se naše lékárny nacházejí,“ doplnil. 

Lékárna v Ostravě je přímo v centru města na Masarykově náměstí a hlavní předností je velké dermo-centrum s širokým sortimentem produktů všech renomovaných kosmetických firem. Přípravky jsou vždy nabízeny a doporučovány školenými dermo-poradkyněmi. Lékárna v Třinci je umístěna u autobusového nádraží nedaleko společnosti Třinecké železárny. „Hlavním cílem otevření této lékárny je posílení pozice v Třinci, kde již provozujeme lékárnu v Nemocnici Podlesí, a samozřejmě s tím související možnost rozšíření spolupráce se zaměstnanci Třineckých železáren,“ uvedl předseda představenstva. Lékárna v Českém Těšíně byla otevřena přímo na hlavní třídě, která spojuje Český a Polský Těšín. Sortiment a služby lékárny cíleně přizpůsobujeme české i polské klientele. Vzhledem k tomu, že se provozuje lékárna v nemocnici, došlo k celkovému posílení pozice skupiny v této oblasti.

Lékárna v Bohumíně byla pod značkou LÉKÁREN AGEL otevřena na náměstí nedaleko již fungující lékárny ve Středisku zdravotnických služeb (Poliklinika). „Tuto poliklinickou lékárnu jsme začátkem roku 2014 přesunuli z druhého patra do přízemí budovy. Pohodlí našich pacientů při vyzvedávání léčivých přípravků či nákupu produktů je pro nás prioritou,“ vysvětlil Ing. David Masopust. V rámci zvyšování úrovně poskytovaných služeb a komfortu pro pacienta byly realizovány rekonstrukce nemocničních lékáren ve Valašském Meziříčí a Třinci-Podlesí. Zároveň došlo k úpravě lékárny v Kelči. Silnou stránkou LÉKÁREN AGEL je především vysoká profesionalita a odbornost personálu a výhodné umístění poblíž zdravotnických zařízení. Zároveň se řetězec snaží nabízet produkty za výhodné ceny.

 „Stabilně také pracujeme s cenotvorbou, strukturou a vystavením sortimentu. U zhruba 800 přípravků jsme letos v lednu snížili doplatky na nulu v rámci marketingové akce „Snižujeme doplatky“ a posílili jsme své pozice v oblasti sortimentu volně prodejných léčivých přípravků, doplňků stravy a kosmetiky. Aktivně využíváme nejrůznější marketingové nástroje jako klientské karty s motivačním programem, letáky, speciální akční kupóny, či dárkové poukázky,“ dodal předseda představenstva.