ZAJÍMAVOSTI

Obliba rekondičních pobytů roste

18. 2. 2015

Za čtyři roky čtyřdenních pobytů využilo 1 641 zaměstnanců z celé naší skupiny AGEL.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: archiv AGELu

Několik dnů plných relaxace, dobrého jídla, pohodlného ubytování, příjemných nezapomenutelných zážitků v hezkém prostředí. Navíc s vědomím, že přestože si života užíváte plnými doušky, děláte maximum pro svoje zdraví. Přesně takové jsou rekondiční pobyty zaměstnanců skupiny AGEL, které mohou trávit v několika lázeňských zařízeních v České republice nebo na Slovensku. První zaměstnanci celé skupiny AGEL fyzickou i psychickou úlevu, kterou jim přinesly čtyřdenní léčebné pobyty, pocítili počátkem dubna 2011. A to díky zaměstnaneckému benefitu, který umožnila smlouva uzavřená mezi společností AGEL a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou (ČPZP). „Rekondiční pobyty od té doby využilo 1 641 zaměstnanců z celé naší skupiny AGEL. Nejvíce jich bylo loni, kdy pobyt využilo 560 našich zaměstnanců. Na rekondiční pobyt mohou odjet v doprovodu rodinného příslušníka, který si za zvýhodněnou cenu daný pobyt hradí sám,“ říká manažerka pro personální práci a vzdělávání v AGELu Mgr. Nina Peloušková, Ph.D. 

Rekondiční pobyt je velmi pestrý a pro každého zaměstnance „dělaný“ na míru – podle jeho zdravotního stavu. „V rámci léčebných procedur mají účastníci minimálně tři procedury denně, přičemž nechybí plavání v bazénu, masáže, zábaly nebo různá cvičení. Ve volném čase mohou navštívit areály lázní či okolní přírodu,“ uvádí Nina Peloušková s tím, že dávno již neplatí, že lázně jsou jen pro nemocné. „Na procedury a speciální relaxační pobyty jezdí do lázeňských domů stále více těch, kteří si chtějí odpočinout a posílit své zdraví,“ doplnila. Pro načerpání nových sil a relaxaci byly v roce 2011 vybrány tři léčebné domy – Tosca v Karlových Varech, Hubert v Luhačovicích a Kúpele Lúčky na Slovensku, které měly s ČPZP uzavřenou smlouvu. Od té doby přibyly ještě lázeňské domy Penzion Hubert v Luhačovicích, Hotel Odra na Ostravici, Lázně Teplice nad Bečvou, Slovenské léčebné koupele Rajecké Teplice a nejnověji od loňského května také Lázeňský a wellness hotel Niva v Luhačovicích. Právě od konce května využily služeb hotelu Niva desítky zaměstnanců skupiny AGEL.

Ke spokojeným účastníkům letošních rekondičních pobytů se zařadil i MUDr. Miroslav Baránek, lékař oddělení odborné ošetřovatelské péče Nemocnice Český Těšín. „Personál v hotelu Niva je perfektní, poloha hotelu je krásná. Je to sice dále od centra, ale dá se to zajít. Ubytování je standardní, velice dobře tady vaří, takže nám nic nechybí, Jsem tady moc spokojený,“ svěřil se lékař. Poukazy jsou zaměstnancům AGELu přidělovány interními komisemi, které byly sestaveny k tomuto účelu ve všech zdravotnických zařízeních. Základním kritériem pro výběr je skutečnost, že držitel poukazu je zaměstnancem skupiny AGEL v České republice a zároveň pojištěncem ČPZP, pracuje na plný úvazek (v případě zdravotně postižených zaměstnanců úvazek není rozhodující). Dalším zásadním kritériem je náročnost výkonu povolání konkrétního zaměstnance.