Významné události

AGEL byl generálním partnerem konference Zdravotnictví 2018

11. 12. 2017

S odbornou prezentací na konferenci vystoupil také místopředseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH.

Text: Ing. Tomáš Želazko / Foto: Mladá fronta

Společnost AGEL byla generálním partnerem odborné konference Zdravotnictví 2018. Jedna z největších tuzemských konferencí se konala v Praze pod záštitou předsedy české vlády Mgr. Bohuslava Sobotky a ministra zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslava Ludvíka, MBA, České lékařské komory a České asociace sester. Na konferenci se setkali zástupci státu, poskytovatelů zdravotní péče, zdravotních pojišťoven, zákonodárců, zástupců zaměstnavatelů a zaměstnanců, akademiků a dalších odborníků. S odbornou prezentací na konferenci vystoupil také místopředseda představenstva společnosti AGEL MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH, kde seznámil účastníky s různými zdravotnickými systémy napříč zeměmi různých kontinentů světa. A jako loňský držitel tohoto titulu předal v podvečer ocenění „Manažer roku ve zdravotnictví“ Ing. Michalu Čarvašovi, MBA, z Nemocnice Prachatice. 

Na konferenci se diskutovalo o stavu českého zdravotnictví, výhledu na příští období, vizích, záměrech a očekávaných změnách. Setkání bylo určeno pro odborníky, zástupce státu, poskytovatele zdravotní péče, zdravotní pojišťovny, zákonodárce, zástupce zaměstnavatelů a zaměstnanců, akademiků a dalších odborníků. V rámci konference Zdravotnictví 2018 bylo na tiskové konferenci, kterou pořádá měsíčník Zdravotnictví a medicína a divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta, představeno nové ocenění Lékárník roku. Tiskové konference se zúčastnily také zástupkyně společnosti AGEL – Mgr. Irena Kiliková a PharmDr. Jana Doleželová, které například hovořily o poslání lékárníků, nebo jaké vlastnosti jsou pro tuto profesi důležité.