Významné události

Firemních her se ve Valči zúčastnilo přes 400 našich zaměstnanců

3. 10. 2017

Celkovým vítězem hlavní soutěže – orientačního běhu – se stalo a putovní vlajku získalo družstvo AGEL SK.

Text / Foto: Ing. Tomáš Želazko

Více jak 400 soutěžících a fanoušků z nemocnic, poliklinik a dalších zdravotnických zařízení z České republiky a Slovenska – taková byla účast na devátém ročníku firemních her skupiny AGEL. Tradičním místem se stalo středisko Snowland Valčianská dolina nedaleko od Martina. Stejně jako v předchozích letech se soutěžící zde sešli v překrásném horském prostředí, aby si opět aktivně zasportovali, zasoutěžili, ale také utužili vztahy, poznali se a pobavili nejen o zdravotnictví. Navíc po celý den perných a férových bojů všem přálo krásné slunečné počasí. Ihned po příjezdu všechny účastníky her čekala prezentace, poté se soutěžící mohli převléknout do bílých triček s logem firemních her, které dostali po příjezdu. Po prezentaci účastníků následovalo slavnostní zahájení her, kterého se ujal místopředseda představenstva AGELu MUDr. Ján Dudra, Ph.D., MPH.

„Dovolte mi, abych vás pozdravil jménem předsedy dozorčí rady společnosti AGEL pana inženýra Chreneka, celé dozorčí rady a celého vedení. Přeji vám krásný den, hodně sportovních a společenských zážitků. Bavte se. Takových krásných chvil není v životě mnoho,“ řekl místopředseda představenstva. Poté se již zdravotníci pustili do soutěžení s neuvěřitelným elánem a pro účastníky začaly souboje v pěti disciplínách: malá kopaná, volejbal, tenis, stolní tenis a petanque. Kromě těchto disciplín, které byly rozmístěny po areálu střediska, byla pro účastníky připravena hlavní soutěž – orientační běh. Téměř 1 200 metrů dlouhá horská trať se šesti stanovišti, například minové pole, laserová biatlonová střelnice, přenášení pytlů s pískem, dala pořádně zabrat i trénovaným sportovcům. Hlavní soutěže, která skončila jako první, se zúčastnilo 29 tří až šestičlenných týmů. Nejlepší družstvo dosáhlo neuvěřitelného času 8.10 minuty, zatímco poslední tým trať s překážkami zdolal za 21.20 minuty. 

Celkovým vítězem orientačního běhu se stalo trio sportovců Mgr. Michal Zakarovský, Ing. Jan Mlynár, Ing. Vladislav Vlastivka z AGEL SK. „Jako tým jsme se dali dohromady na poslední chvíli. Trať byla těžká, ale všichni jsme sportovci,“ uvedl kapitán vítězného družstva Mgr. Zakarovský. Poté, téměř současně skončil petanque i minifotbal. V pétanque se představilo 44 trojčlenných týmů. Po tuhých vyřazovacích bojích se nakonec z vítězství radoval tým z Vítkovic – MUDr. Martin Bolek, MUDr. Jakub Gazdíčko, Aleš Kadlčík. V minikopané se představilo 10 družstev, která bojovala nejprve ve skupinách a poté ve vyřazovacích bojích. Jako nejlepší tým se ukázal Perfect Distribution, AGEL Servis, který ve finále zvítězil nad Nemocnicí Levoča 3:0. Vítězný tým hrál ve složení Martin Mendrek, Ing. Radim Nedbal, Jakub Kučera, Petr Tvrdý, Bc. Petr Bělík, Jakub Antoníček, David Gerlich. Také ostatní tři sporty se hrály nejprve ve skupinách, teprve poté si to nejlepší rozdali vyřazovacím systémem. 

Stolní tenis ovládla dvojice MUDr. Richard Tyl, Bc. Michal Žáček z Nemocnice Nový Jičín, kteří ve finálovém duelu 2:0 na sety porazili dvojici Bc. Slavomír Čuj, Branislav Kurta (Nemocnica Levoča). Ve stolním tenise bojovalo 27 párů. Také v tenisovém finále si dvojice MUDr. Richard Tyl s Bc. Michalem Žáčkem poradila s dvojicí MUDr. Martin Liberda (Nemocnice Valašské Meziříčí), Mgr. Michal Delong (Perfect Distribution), nad kterou v zápase hraném na jeden set zvítězila 6:4. V tenise se představilo celkem 10 dvojic. Volejbalový turnaj, na kterém se představilo 15 družstev, ovládli zástupci Nemocnice Nový Jičín, kteří ve finále 2:0 na sety porazili tým Nemocnice Zvolen. Vítězný tým hrál ve složení Lukáš Knapek, Leona Kristová, Lukáš Urban, Barbora Sehnalová a Radek Zuzaňák. Dvojnásobný vítěz MUDr. Richard Tyl se her zúčastnil potřetí. „Celá akce je povedená, organizačně velmi dobře zvládnutá, s pěkným sportovním vyžitím. Letos jsem se svým výkonem velmi spokojen, protože se nám s kolegou podařilo vyhrát ve dvou disciplínách. Dařilo se nejen nám dvěma, ale všem z Nemocnice Nový Jičín. Vždyť jsme vyhráli i volejbale a ve fotbale jsme skončili třetí,“ uvedl lékař. 

Naopak vůbec poprvé přijeli na firemní hry primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Ján Kurilla, primář rehabilitačního oddělení MUDr. Ivan Törok a lékařka gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Ivana Hanáková z bánovské nemocnice. Trojice nováčků a celý třináctičlenný tým z bánovské nemocnice se radoval z druhého místa v petangue a třetího místa ve stolním tenise. Jejich sportovní zápolení nadchlo i ostatní týmy, jehož výsledkem bylo srdečnější povzbuzování v soutěži. „Som rád, že som prišiel na športové hry, spoznal svojich kolegov – zdravotníkov. Úprimne najviac ma dostalo, ako nám ostatní fandili. Do športových výziev sme išli odhodlane, ale s vedomím, že sme len začiatočníci. Viete, ako sa to hovorí, asi sa na nás nalepilo šťastie začiatočníkov. Každopádne hry boli vydarená akcia, skvelá organizácia, milí ľudia. Dúfam, že sa nám do Valče ešte podarí prísť,“ sdělil MUDr. Ján Kurilla. 

Jako vždy – elánu, nadšení, sportovního umu, ale i legrace a smíchu bylo během firemního dne při sportovním zápolení našich zaměstnanců obrovské množství. Na slavnostním večeru nejlepší tři v každé kategorii obdrželi od zástupců nejvyššího vedení AGELu pěkné ceny za úctyhodné sportovní výkony. Vítězný fotbalový tým dostal putovní pohár a nejlepší v hlavní soutěži si na rok odvezl putovní vlajku. A tečkou za sportovním kláním a náročným dnem pak byl večerní program, v němž si mohli přítomní zatančit při vystoupení místní kapely.

VÍTĚZOVÉ:

ORIENTAČNÍ BĚH
1. Mgr. Michal Zakarovský, Ing. Jan Mlynár, Ing. Vladislav Vlastivka (AGEL SK)
2. MUDr. Július Pántik, MUDr. Ján Haško, Jakub Šmidriak (Nemocnica Zvolen)
3. RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D., Vladimír Růžička (oba Podhorská nemocnice), MUDr. Alice Bártková (Nemocnice Valašské Meziříčí)

TENIS
1. MUDr. Richard Tyl, Bc. Michal Žáček (Nemocnice Nový Jičín)
2. MUDr. Martin Liberda (Nemocnice Valašské Meziříčí), Mgr. Michal Delong (Perfect Distribution) 
3. Ing. Čeněk Kozák, Mgr. Jozef Machek (AGEL centrála)

STOLNÍ TENIS
1. MUDr. Richard Tyl, Bc. Michal Žáček (Nemocnice Nový Jičín)
2. Bc. Slavomír Čuj, Branislav Kurta (Nemocnica Levoča)
3. MUDr. Juraj Wallenfels, MUDr. Ivan Törok (Nemocnica Bánovce)

PETANQUE
1. MUDr. Martin Bolek, MUDr. Jakub Gazdíčko, Aleš Kadlčík (Vítkovická nemocnice)
2. MUDr. Ivana Hanáková, MUDr. Ján Kurila, MUDr. Juraj Wallenfels (Nemocnica Bánovce)
3. Tibor Adzima, Mgr. Vlastimil Kolár, Mgr. Lúcia Kočková (Nemocnice Košice-Šaca)

VOLEJBAL
1. Nemocnice Nový Jičín (Lukáš Knapek, Leona Kristová, Lukáš Urban, Barbora Sehnalová, Radek Zuzaňák)
2. Nemocnica Zvolen (Ing. Elena Gaboňová, MUDr. Ján Haško, MUDr.Júlia Hašková, MUDr. Alexandra Kašubová, MUDr. Soňa Demušová, MUDr. Lukáš Mesiarik, MUDr. Július Pántik) 
3. AGEL centrála (Zuzana Jelínková, Ing. Josef Loupanec, Mgr. Jakub Faltýnek, Ing. Ondřej Nový, Ing. Tomáš Zbožínek)

FOTBAL
1. Perfect Distribution, AGEL Servis (Martin Mendrek, Ing. Radim Nedbal, Jakub Kučera, Petr Tvrdý, Bc. Petr Bělík, Jakub Antoníček, David Gerlich)
2. Nemocnica Levoča (MUDr. Peter Galik, MUDr. Martin Puchala, MUDr. Matuš Rutkay, Branislav Kurta, Bc. Slavomír Čuj, Ing. Roman Foks)
3. Nemocnice Nový Jičín ( MUDr. Peter Kolman, MUDr. Luboš Kraus, Vladimir Goremykin, Bc. Radim Kocián, Lukáš Urban)